Oyun

Xbox, hilecilere büyük darbe vurmayı amaçlıyor

Xbox CEO’su Phil Spencer, Microsoft‘un Xbox için geçerli olan yasakların öteki şirketlerin ağlarına da taşınabileceği bir çoklu ağ programı oluşturmayı hedefliyor. Böylelikle çevrimiçi oyun ortamındaki makûs emelli bireylerden kurtulmaya yardım etmek istediğini belirtti.

New York Times’a konuşan Spencer, bunun başarılmasının güç olacağını kabul etti. Yeniden de bir gün görmeyi umduğunu belirtti.

Xbox CEO’su banlanan bir oyuncuyu öbür platformlara sokmak istemiyor

Spencer, alternatif olarak oyuncuların yasaklanmış kullanıcı isimlerini öbür bir platformda getirmeye imkan tanıyan bir sistemi benimseyeceğini belirtti. Burada Spencer’ın amaçladığı şey özet olarak, bir platformda banlanan oyuncuyu öteki platformlara da sokmamak oluyor.

Bu noktada örneğin PUBG‘den banlanan birisi CS:GO oyununa giremiyor. Bu da makus gayeli oyuncuların platformlardan uzak tutulmasına imkan tanıyor. Spencer bahisle alakalı şunları söyledi:

“Onları oynadığım öbür ağlara da getirmeyi çok isterim. Yani bu, birlikte oynamamayı seçtiğim insan kümesi. Zira bir oyunu oynadığım her platformda bu bireyleri görmek istemiyorum.

Xbox CEO’su Phil Spencer

Activision‘ın da Call of Duty oyunlarında çoklu platform yasaklama stratejisi var. Hile yaptıkları ya da berbat davranış sergiledikleri tespit edilen oyuncuların Activision hesapları, hiç oynamamış olsalar bile platformlarda yasaklanıyor. Spencer‘ın ima ettiği olay gerçekleşirse pek çok şirket birbirine yakın bir sistem geliştirecek. Bu noktada Xbox ve PlayStation ortasındaki durum nasıl gelişir bilinmiyor. Tekrar de ortada olan gerçek, Xbox’ın öteki oyun stüdyolarıyla yakın bir bağ kurmak istemesi oluyor.

Sizler Xbox‘ın bu hedefi hakkında neler düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu