BilimTeknoloji

Withings’in yeni akıllı tartısı EKG ölçümü yapabiliyor

Withings, sıhhatle ilgili birçok ölçümü yapabilmesi için tasarladığı yeni bir akıllı tartısını tanıttı. CES 2022‘de sergilenecek olan Withings Body Scan, kilo ölçümü yapabilmesinin haricinde kullanıcının hudut aktivitesini tahlil edebiliyor, EKG kaydedebiliyor ve hatta beden kompozisyonunu kestirim edebiliyor.

Withings Body Scan neler sunuyor?

Withings Body Scan, farklı sıhhat ölçümlerinin yapılabilmesi ismine dört tartı sensörü, tartının içinde 14 ITO (İndiyum kalay oksit) elektrotu ve paslanmaz çelik yeni tutamak üzerinde dört elektrotuyla geliyor. Temperli cam panelle kaplı olan tartı, 3.2 inç büyüklüğünde LCD renkli ekrana sahip. Pil ömrüne bakıldığında şirket tartının, tek şarjla 1 yıl boyunca kullanılabileceğini söylüyor.

Body Scan, bedene düşük elektrik akımları göndererek dokulardan geçerken karşılaştığı dirençler üzerinden dokular hakkında bilgi sahibi olunmasının amaçlandığı biyoelektrik empedans tahlili(BIA) ile bölümlenmiş beden kompozisyonu ölçümü yapabiliyor. Tartının içindeki ve tutamaktaki elektrotlar bu ölçümün yapılabilmesini sağlıyor. BIA, tüm beden yağ ve su yüzdesini, iç organlardaki yağı, kas ve kemik kütlesini ve hücre dışı ve hücre içi suyu ölçmek için de kullanılıyor.

Withings’in akıllı tartısı, ayaklardaki ter bezi aktivitesini izleyerek bozulmuş fonksiyonu ve tertipli aktivite ve sağlıklı bir diyetle düzeltilebilecek küçük hudut liflerinin dejenerasyonunun belirtilerini algılayabiliyor. Tabanda ve tutamakta yer alan bu elektrotlar, EKG kaydının yapılabilmesini de sağlıyor. Tartı, kilo ölçümlerinde 50 grama kadar hassasiyet sunuyor.

Yapılan ölçümlerin tamamı şirketin Health Mate uygulamasında görüntülenebilecek. Withings, ayrıyeten bir abonelik hizmeti de başlatmayı planlıyor. Şirket, abonelik hizmetinin akıllı tartıyla yapılan ölçümlere dayanarak kullanıcılara özel sıhhat ve zindelik programları düzenlenmesini içereceğini belirtiyor.

Withings, FDA onayını aldıktan sonra 2022’nin ikinci yarısında Body Scan’i 279 dolar fiyat etiketiyle satışa sunmayı planlıyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu