Teknoloji

Windows 11’de renk sürece sorunu ortaya çıktı

Çıkışı ile birlikte çeşitli problemleri beraberinde getiren Windows 11 ile ilgili Microsoft’un çalışmaları devam ederken, yeni işletim sisteminde renk sürece sorunu olduğu ortaya çıktı.

Redmond firması tarafından ortaya çıkan ve Microsoft tarafından onaylanan sorun, HDR ekran kullanılarak süreç yapılan kimi düzenleme programlarında renklerin hakikat formda oluşturulmasını engelliyor. Bununla birlikte yeni sorun genel olarak parlak sarı yahut beyaz tonlarında kendini belirli ediyor.

Ocak ayı sonunda düzeltilecek

Sorunun belli renk sürece Win32 API’lerinde yaşanan beklenmeyen yanlışlar ile oluştuğunu söyleyen Microsoft, her renk profili idare programının meseleden etkilenmediğini lisana getirdi. Ayrıyeten Windows 11’in 21H2 sürümünde tesirli olan sorun hakkında çalışmaların sürdüğünü ve yeni bir güncellemenin Ocak ayı sonuna kadar paylaşılmayacağını söyledi.

Windows 11’de devam eden SSD/NVMe performans problemleri ve yeni ortaya çıkan renk sürece sıkıntısının, Ocak ayında paylaşılacak toplu bir güncelleme ile çözülmesi bekleniyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu