Mobil

WhatsApp, Telegram’ın çok sevilen bir özelliğini daha “transfer ediyor”

Dünyanın en tanınan anlık iletileşme hizmeti WhatsApp, son birkaç yılda platformuna pek çok özellik ekledi. Ve bu yeni özelliklerin kimileri, rakibi Telegram’dan ilham alıyordu. Artık WhatsApp, Telegram’dan bir özelliği daha alıyor üzere görünüyor.

WABetaInfo’nun yeni bir haberine nazaran WhatsApp, sohbetlerde animasyonlu emojileri test etmeye başladı. Bu haber, anlık iletileşme platformunun hizmete daha eğlenceli emojiler ve çıkartmalar getireceğine dair daha evvelki söylentiler ile uyumlu gözüküyor. Animasyonlu emojiler, Telegram’da bulunanlara epeyce benziyor. Bu özellik, tek bir emoji gönderdiğinizde görünecek ve WhatsApp olağan bir emojiyi otomatik olarak hareketli bir emojiye dönüştürecek. Ayrıyeten, emojinin daha fazla öne çıkması için boyutunu da büyütecek.

Bu animasyonlu emojiler, belge boyutlarını küçük tutarken tasarımcıların kolay animasyonlar oluşturmasını kolaylaştıran bir kitaplık olan Lottie kullanılarak yapılmış üzere gözüküyor. Şu anda, masaüstü için WhatsApp’ın beta sürümünde animasyonlu emojiler görüldü, lakin özellik yakında Android, iOS ve macOS için WhatsApp’ın beta sürümleri için de sunulabilir.

WhatsApp’ın bu yeni beta sürümü, her bir kişinin altındaki Hakkında kısmı için metin boyutunda yapılan bir değişiklik de dahil olmak üzere birtakım küçük değişiklikler de getiriyor. Daha küçük metin boyutu sayesinde, tıpkı görünümde daha fazla bilgi görülmesi mümkün olabiliyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu