Mobil

WhatsApp, merakla beklenen yeni özellik için çalışmaları hızlandırdı!

Dünyanın en tanınan iletileşme platformu WhatsApp, yeni özellikler kazanmaya devam ediyor. Çeşitli yeniliklerle kullanıcılarla olan etkileşimi artırmayı hedefleyen uygulama, son olarak uzun müddettir beklenen iletilere reaksiyon verme özelliğini bünyesine kattı.

Akabinde geçtiğimiz günlerde, masaüstü uygulamasını güncelledi. Beta kullanıcılarının erişimine açılan yazılım sürümü 2.2201.2’ye yükseltildi. Ancak bugün ortaya çıkan bir habere nazaran, şirket bir müddettir merakla beklenen özelliğin üzerinde yaptığı çalışmaları hızlandırdı.

WhatsApp, yeni çizim araçları üzerinde çalışıyor

WhatsApp, daha inançlı ve daha güçlü bir iletileşme tecrübesi sunmak için uygulamasına daima olarak yeni özellikler ekliyor. Ayrıyeten, rafine bir sesli arama arayüzü, ABD’de Novi entegrasyonu ile ödemeler ve çoklu aygıt dayanağı de dahil olmak üzere, hala geliştirilmekte olan birçok özelliğe sahip.

Bugün ortaya çıkan haberlerse WhatsApp’ın, Android‘in en son beta sürümü üzerinde fotoğraflar ve görüntüler için yeni çizim araçları üzerinde çalıştığını ortaya çıkardı. Uygulamanın yerleşik fotoğraf düzenleyicisinde ikisi yeni, toplamda 3 adet çizim kalemi keşfedildi.

Simgeler, yeni kalemlerin daha geniş ipuçları sunabileceğini ve fotoğraflar yahut görüntülerde daha kalın çizgiler çizmenize ve karalamanıza imkan tanınacağını gösteriyor. WhatsApp şu anda da kullanıcıların kalem rengini değiştirmesine müsaade veriyor. Lakin kalınlığını artırma ve azaltma seçeneği bulunmuyor.

Rapor ayrıyeten, WhatsApp’ın Android uygulaması için imajları bulanıklaştırmaya yönelik bir araç üzerinde çalışmaya başladığını da belirtiyor. Bu, daha çok hassas kısımları göndermeden evvel bulanıklaştırabileceğiniz ekran imajlarını ve fotoğrafları paylaşmayı kolaylaştıracaktır.

Buna ek olarak, halihazırda geliştirme evresi süren kimi ek çizim araçları da bulunuyor. Ama bunlar hakkında şimdi bilgi paylaşımı yapılmadı. Ayrıyeten, bu yeni araçların ne vakit halka sunulacağı konusu da netlik kazanmadı. Bununla birlikte özelliklerin, WhatsApp’ın devasa kullanıcı tabanına sunulmadan evvel beta kanalına geçmeleri gerekiyor.

WhatsApp tarafından etkin olarak geliştirilen bir dizi düzgünleştirmeye karşın, Telegram spoiler tarzı, emoji yansıları, sohbet başına temalar, ekran paylaşımı ve hareketli art planlar üzere seçeneklerle daha güçlü özelliklere sahip bir tecrübe sunuyor.

Bununla birlikte, Meta’ya ilişkin iletileşme hizmetinin dünya çapında yaklaşık iki milyar etkin kullanıcısı ve sadece Play Store’da beş milyardan fazla indirmesi var. Buna karşılık, Telegram’ın Android uygulaması, Ekim 2021’de 1 milyar düzeyine ulaşmayı başardı.

Natürel bu durumda geçtiğimiz aylarda WhapsApp ve Facebook’un yaşadığı uzun vadeli çökmeler de tesirli oldu. Bu yüzden Meta, rakiplerine kaptırdığı kullanıcıları geri alabilmek ve elindekileri tutabilmek için peş peşe güncellemelerle birlikte uygulamalarını geliştiriyor.

Siz bu mevzu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı unutmayın!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu