Sosyal Medya

WhatsApp, iOS için yeni özelliklerini duyurdu!

Dünyanın en büyük iletileşme platformlarının başında gelen WhatsApp, uygulama içi yeni özellikler üzerinde çalışarak kullanıcılarının tecrübesini arttırmak istiyor. Bu bağlamda tertipli olarak yeni özelliklerini Beta kullanıcılarının tecrübesine sunan platform, bir müddettir test ettiği birtakım özellikleri iOS tabanlı aygıtlara getiriyor.

iOS için sesli bildirilerde duraklatma özelliği geliyor

WhatsApp, iOS için platformunu 22.2.75 sürümüne güncelledi. Bu güncelleme beraberinde kimi beklenen özellikleri de getirdi. Artık iOS aygıtlar kullanıcıları, uygulamada sesli ileti gönderirken kayıt sırasında durdurup dilediği vakit devam ettirebilecekler. Ekim ayından beri kimi Beta kullanıcıları bu özelliği test ediyordu. Platform artık bunu küresel sürüme getirme kararı aldı.

WhatsApp’ın iOS aygıtlara yönelik çalışmaları son devirde epey sıklaştı. Yeni güncelleme ile gelen bir öteki özellik de iOS 15 sürümüne yönelik “Odak Modu Desteği” oldu. Güncelleme ile birlikte uygulama içinde bu özelliği kullanabiliyorsunuz. Platform geçtiğimiz günlerde Android kullanıcılarına sağladığı bildiri gönderen kullanıcının profil fotoğrafını gösterme özelliğini iOS aygıtlara da getirmişti.

WhatsApp, 22.2.75 güncellemesini iOS kullanıcılarına sundu. Lakin bu özelliğin tüm kullanıcılara bir anda gelemeyeceği konusunda da uyarıyor. Şirket, birkaç özellik ile birlikte gelen son güncellemenin tüm WhatsApp kullanıcılarına gelmesinin bir haftayı bulacağını belirtiyor.

WhatsApp, yeniliklerine orta vermeden devam etmek istiyor. Platform birçok toplumsal medya platformunda da kullanılan, kullanıcılarının merakla beklediği “mesajlara reaksiyon verme” özelliği üzerinde de çalışmalarına devam ediyor. Şimdi test evresinde olan bu özelliğin kısa mühlet içerisinde global sürüme gelmesi bekleniyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu