Mobil

Vivo’nun birincilerle dolu serisine yeni telefon: NEX 5 netleşiyor

Son vakitlerde ülkemizde de popülerleşmeye başlayan lakin küresel pazarda yıllardır büyük kitlelere hitap eden Vivo, bilhassa NEX serisiyle kesime yeni soluklar kazandırıyor. 2018 yılında birinci NEX modelini tanıtan şirket, bu aile ile hayatımıza birçok yeni teknoloji katarken, kendi markasını da daha itibarlı bir hale getiriyor. Gerçekten ekran altı parmak izi sensörü ve pop-up kamera teknolojileri, birinci defa bu ailedeki telefonlarda yer almıştı.

Bundan yaklaşık dört yıl evvel birinci NEX serisi telefonlarını NEX S ve NEX A isimler ile tanıtan Vivo, telefonlara daha öncesinde görmediğimiz iki teknolojiyi dahil etmişti. Her iki telefonda da o vakitler Apple ve Samsung üzere firmalardan beklenen ekran altı parmak izi sensörü bulunuyordu. Ayrıyeten ön kamera için de motorlu pop-up kameralar tercih edilmişti. Lakin ilerleyen yıllar pop-up kameraları kullanıcılardan uzaklaştırdı. Bugün ortaya çıkan bilgiler ise, Vivo NEX 5 aygıtının ayrıntıları ile ilgiliydi.

Vivo NEX 5 aksi köşe yapabilir

Daha öncesinde de ortaya çıkan ve daha evvelki NEX modelleri üzere heyecan yaratan Vivo NEX 5, bu sefer bekleneni veremeyebilir. Birinci etapta 2020 yılında gösterilen ve konsept bir aygıt olan APEX modeline benzeyeceği öne sürülen telefonda çerçevesiz bir yapı ve ekran altı ön kamera dayanağı bekleniyordu.

Bugün ortaya çıkan bir teaser imajı ise bu beklentileri sonlandırdı. O denli ki afiş telefonu hem tasarımsal olarak gün yüzüne çıkarttı, hem de tanıtım tarihi ile ilgili bir bilgiyi de kullanıcılara sundu. Manzaraya bakıldığında üstte ve aşağıda APEX’ten epey farklı çerçeveler dikkat çekerken, klasik bir ön kamera suramı yeni NEX 5’te adeta inovatif teşebbüsler göremeyeceğimizi duyurdu.

Bunların dışında art tarafta klasik olmayan bir tasarım lisanı benimsendi. Dikdörtgen bir tabakanın sol tarafına yuvarlak kamera heyetimi, sağ tarafına ise Vivo ve Zeiss logoları konumlandırıldı. Telefonun telefoto kamerasında Zeiss imzası yer alırken, ana kamerada Samsung’un ISOCELL GN1 sensöründen faydalanıldı. Son olarak sızdırılan görselde 2022.02 ibaresi yer aldı. Bu da telefonun Şubat ayında tanıtılabileceğini gösteriyor.

Pekala sizler Vivo ile ilgili neler düşünüyorsunuz? Sizce Vivo NEX 5 modeli evvelki telefonlarda olduğu üzere kullanıcıya sürprizler yaşatabilir mi? Yoksa bu seri de OPPO Find serisi üzere yavaş yavaş klasikleşecek mi? Yorumlarda belirtebilirsiniz…

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu