Mobil

Vivo Watch 2 tanıtıldı: eSIM dayanağı, SpO2 ölçümü, 14 güne kadar pil ömrü

Vivo markası geçen yıl birinci akıllı saatini piyasaya sürmüştü. Çinli şirket artık de Vivo Watch 2‘yi tanıttı. Aygıt sahip olduğu eSIM takviyesi sayesinde akıllı telefona bağlı olmadan arama yapılmasına ve SMS gönderip alınmasına imkan tanıyor.

Akıllı saat 466 x 466 piksel çözünürlük sunan 1.43 inç boyutunda AMOLED ekran taşıyor. Kasası 316L paslanmaz çelikten yapılan Vivo Watch 2’nin 5 ATM (50 metre) su geçirmezlik derecesine sahip olduğunu belirtelim. Yani yüzerken yahut duşta kullanmanız mümkün.

SpO2 ölçümü yapabiliyor

Aygıt tam 47 antrenman modu içeriyor. Ayrıyeten 7/24 kalp atış suratı izleme, kandaki oksijen düzeyini (SpO2) ölçme, uyku tahlili ve gerilim düzeyi tespiti üzere özellikleri de var. Tüm bunlara ek olarak ömür şeklinizi nasıl iyileştireceğiniz konusunda tavsiyelerde de bulunabiliyor.

Akıllı saatte temassız ödemeler için NFC modülü ve GPS alıcısı da mevcut. Vivo Watch 2, tek şarjla eSIM özelliği faalken 7 gün dayanabiliyor. Fakat bu özellik kullanılmazsa pil ömrü 14 güne yükseliyor. Çin’de 205 dolar fiyatla satılacak aygıtın milletlerarası pazara ne vakit geleceği aşikâr değil.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu