BilimTeknoloji

Visa’dan CBDC kullanımı için değerli adım!

Son vakitlerde ülkelerin merkez bankasına bağlı dijital para üniteleri (CBDC) ile ilgili birçok adımlar atılıyor. Bu sefer ödeme devi Visa’dan bir atak geldi. Visa, merkez bankası dijital para ünitesi (CBDC) ağlarının klâsik finans ortasındaki eksikliği doldurması için Blockchain teknoloji sağlayıcısı ConsenSys ile iştirak kurdu.

Visa, CBDC’ler için ConsenSys ile El Sıkıştı

Visa, merkez bankası dijital para ünitesinin (CBDC) kullanıma sunulmasını destekleyecek yeni bir altyapı geliştirmek için Blockchain teknoloji sağlayıcısı ConsenSys‘in teknolojilerinden yararlanmaya karar verdi.

O denli ki ConsenSys iş birliği ile Visa, mevcut ödeme modüllerine bağlanabilecek. Böylelikle şirketler, CBDC kontaklı ödeme kartları ve cüzdan kimlik bilgileri üzere bilgileri vermek için altyapıyı kendilerine entegre edebilecek.

Visa’nın CBDC lideri Catharine Gu’ya nazaran, CBDC’ler mevcut ödeme ağlarına geçişi için bir köprü misyonu görecek. Ayrıyeten Catherine Gu, projenin pilot sürümü için ilkbahardan itibaren merkez bankalarıyla çalışmayı planladıklarını söyledi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu