Mobil

Uzun müddettir beklenen özellik sonunda WhatsApp’a geliyor!

Dünyanın en tanınan iletileşme platformu WhatsApp, yeni özellikler kazanmaya devam ediyor. Çeşitli yeniliklerle kullanıcılarla olan etkileşimi artırmayı hedefleyen uygulama, son olarak uzun müddettir beklenen bir özelliğini bünyesine kattı.

Yakın vakitte web uygulaması üzerinden sticker oluşturma özelliğini yayınlayan şirket, birinci etapta yalnızca iOS Beta kullanıcılarına açık olan yeni yeniliğini duyurdu. Gelen bilgilere nazaran WhatsApp, çok yakın bir vakitte iletilere reaksiyon verme özelliğini kullanıma sunmaya hazırlanıyor.

WhatsApp iletilerine reaksiyon verme özelliği geliyor

WABetInfo‘ya nazaran, 2.22.2.72 sürümünde bildiri reaksiyon özelliği için yeni ayarlar kısmı uygulamaya eklendi. Burada kullanıcılar biri iletiye reaksiyon verdiğinde bildirimleri devre dışı bırakmak ya da aktifleştirmek üzere ayarlar yapabilir. Yani özelliği kullanmak WhatsApp kullanıcıları için bir seçenek olacak. Dileyen kullanıcı bu ayarı kapatabilecek.

İletiye reaksiyon verme özelliği hem karşılıklı kişisel konuşmalar için hem de küme sohbetleri için kullanılabilecek. İletilere reaksiyon verme özelliğinin birinci olarak 7 adet emoji ile hudutlu kalacağı bilinenler ortasında. Bu emojilerin dünyada en çok kullanılan emojiler ortasından seçileceği düşünülüyor. İlerleyen vakitte ise bu sayının artacağı mümkün. WhatsApp’ın yeni gelecek olan özellik Facebook Messenger, Twitter ve Snapchat platormlarında bulunuyor.

Siz yeni gelecek WhatsApp özelliği için ne düşünüyorsunuz? Bildirilere reaksiyon verme özelliğini kullanacak mısınız? Öbür platformlarda kullanmaya alışkın olduğumuz reaksiyon verme işimizi kolaylaştıracak üzere duruyor… Yorum yaparak niyetlerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu