Bilim

Uzaya Gitmek İçin Servet Döken, Sonra Vazgeçen Gizemli İsim Muhakkak Oldu

Teknoloji ve kripto para teşebbüsçüsü Justin Sun, Blue Origin’in birinci uzay turizmi uçuşu için açık artırmada kazanan teklif sahibinin kendisi olduğunu açıkladı. Sun, Temmuz ayında Jeff Bezos ile birlikte uzaya uçmak için 28 milyon dolar ödedi, lakin uçuştan yalnızca birkaç hafta evvel “program çakışmaları nedeniyle” vazgeçti. Bunun üzerine, ismi açıklanmayan bu teklif sahibinin gelecekteki bir seyahatte uçacağı söylendi ve altı kişilik rokette boşalan koltuğu Somerset Capital Partners’ın CEO’sunun oğlu 18 yaşındaki Oliver Daemen doldurdu. Blue Origin, 28 milyon doların ise şirketin kar maksadı gütmeyen kuruluşu Club for Future için kullanıldığını söyledi.

31 yaşındaki Sun, artık hem kimliğini açıkladı, hem de Blue Origin ile 2022’nin dördüncü çeyreğinde uzaya gitmeyi planladığını söyledi. Bir kripto para ünitesi platformu olan TRON‘un kurucusu, kendisiyle birlikte beş konuğu dış dünyaya götürmeyi planladığını da söyledi. Blue Origin, Sun’ın planlarını doğruladı.

Sun, Twitter’da, Sea of ??Stars isimli bir kampanyanın kesimi olarak beş kişiyi şahsî olarak seçeceğini söylüyor. Birinci adayının kripto dünyasında ve Metaverse’de yer alan bir önder olacağını açıklayan Sun, aday isimleri önümüzdeki yıl kademeli olarak açıklayacağını  da kelamlarına ekledi. Bu adaylar TRON DAO kripto topluluğundaki önderler, teknoloji ve sanatın dünyasının başkanları ve “son derece görünür ve toplumsal açıdan tesirli bir ünlü” olacak.

(1/12)6 months ago, I was lucky enough to win the auction of Blue Origin’s first launch! Today, I announce that I’m launching the “Sea of Stars” campaign, which will select 5 warriors to explore space with me in 2022! @blueorigin @clubforfuture!
Details: https://t.co/uoCCwofsjk pic.twitter.com/gZmPDQ3l5D

— H.E. Justin Sun ???????? (@justinsuntron) December 22, 2021

Sun, Twitter’da “Uzaya gitmek çocukluğumdan beri hayalimdi ve tıpkı vakitte insanlığın gelecekteki tarafı” yazdı. “TRON DAO topluluğundaki herkesle ve tüm kripto dünyası ile sevincimi paylaşmak istiyorum” diye de ekledi.

Aslen Çin kökenli olan Sun, geçtiğimiz hafta Karayipler ülkesi Grenada’nın Cenevre’deki Dünya Ticaret Örgütü temsilcisi olarak atandı.

Justin Sun, 2019’da Warren Buffett ile bir öğlen yemeği için açık artırmada 4.6 milyon dolar harcamıştı. Bu yılın başlarında ise, GameStop çılgınlığına 10 milyon dolar yatırım yaptı. Ayrıyeten NFT olarak satışa sunulan Twitter CEO’su Jack Dorsey’in birinci tweet’i için en çok teklif verenlerden biriydi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu