Mobil

Uzay istasyonundan esinlenen Zenbook 14X Space Edition tanıtıldı

MIR uzay istasyonuna 25 yıl evvel P6300 dizüstü modelini gönderen Asus bunun erdemine özel bir dizüstü modeli hazırladı. CES 2022 fuarında tanıtılan Zenbook 14X Space Edition yeniden MIR uzay istasyonundan ilham alıyor.  

Zenbook 14X Space Edition özellikleri neler?

Zenbook 14X Space Edition dizüstü modeli standart tasarım çizgilerinin dışına çıkmıyor lakin dış tasarım biraz farklı. 3.5 inçlik OLED ekran çeşitli bildirimleri ve bilgileri görmenizi sağlıyor. Art kapak MIR uzay istasyonundan etkilenmiş ve Mors alfabesi ile İsim Astra Per Aspera yazısı işlenmiş. 

14 inçlik OLED ekran dokunmatik ve 2.8K çözünürlük barındırıyor. 90Hz tazeleme suratı bulunan ekran HDR500 sertifikasına sahip ve DCI-P3 renk gamının tamamını kapsıyor. Gövde titreşimlere karşı askeri standartlardan 4 kat daha sağlam. -24 ve 61 derece sıcaklıklar ortasında çalışabiliyor. 

On ikinci kuşak Intel Core i9 H serisi işlemcilerle desteklenen aygıtta 32GB’a kadar DDR5 RAM ve PCIe 4.0 SSD seçenekleri mevcut. WiFi 6E ilişki standardını kullanan dizüstü 63Whr batarya ile geliyor. Zenbook 14X Space Edition için şimdi bir fiyat açıklanmadı. 
 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu