Mobil

Uygun fiyatlı Vivo Y21e’nin teknik özellikleri sızdırıldı

Counterpoint Research raporuna nazaran yüzde 10’luk pazar hissesiyle dünyanın en büyük dördüncü akıllı telefon üreticisi pozisyonundaki Vivo, eser portföyünü genişletmek için çalışmalarını sürdürüyor. Giriş ve orta segment modelleri ile sıklıkla tercih edilen şirket, global çip krizi ve pandemi üzere nedenlerden ötürü artan akıllı telefon fiyatlarının akabinde daha da ön plana çıkmaya başladı.

Bu doğrultuda gün geçtikçe yeni bir modelini kullanıcıların beğenisine sunmaya devam eden şirketin bir müddettir üzerinde çalıştığı Vivo Y21e’nin teknik özellikleri ve tasarımı sızdırıldı.

Vivo Y21e teknik özellikleri

Akıllı telefon bölümünde sağlam sızıntıları ile bilinen Ishan Agarwal tarafından Vivo Y21e’nin teknik özellikleri ve tasarım ayrıntıları sızdırıldı. Buna nazaran aygıt; nispeten ince çerçeveler, çift kamera suramı, damla çentik ve 3.5mm kulaklık girişi üzere ögelerle kullanıcıların karşısına çıkacak.

6.51 inç HD+ çözünürlüklü LCD panelle gelen akıllı telefon, 164.2×76×8mm ölçülerinde ve 182 gram yükünde olacak. Bunun dışında ekran tazeleme oranı ile ilgili rastgele bir ayrıntı bulunmuyor, fakat aygıtın giriş düzeyinde olmasını da göz önünde bulundurduğumuzda burada bizleri azamî 90 Hz’lik bir bedelin beklediğini söyleyebiliriz.

Vivo Y21e, Qualcomm Snapdragon 680 işlemcisinden güç alacak. 6 nm fabrikasyon süreci ile üretilen yonga seti, dört adet 2.4 GHz ARM Cortex-A73 (Kryo 265), dört adet 1.8 Ghz ARM Cortex-A53 çekirdeklerine ek olarak Adreno 610 grafik ünitesini bünyesinde barındırıyor.


Görselin kaynağı: 91mobiles

Ön tarafta damla çentik içerisine pozisyonlandırılmış f/1.8 diyafram açıklığına sahip 8 Megapiksellik selfie kamerası yer alırken, art tarafta  f/2.2 diyafram açıklığına sahip 13 Megapiksel ana kamera ve  f/2.4 diyafram açıklığına sahip 2 Megapiksel yardımcı sensörden oluşan çift kamera suramı bulunacak.

Aygıtta 4 GB RAM ve 64 GB dahili depolama mevcut. Fakat burada farklı seçeneklerin de kullanıcılara sunulma ihtimali göz gerisi edilmemeli.

Son olarak Vivo Y21e’nin tanıtım tarihinin şimdi belirli olmadığını belirtelim. Fakat ortaya çıkan sızıntılar ve raporların artmasını da ele alırsak, yakın tarihte bir aktiflik düzenlenebileceğini söyleyebiliriz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu