Sosyal Medya

Ünlü müzik, YouTube’da 10 milyar izlenmeyi geçti!

YouTube platformunun en çok izlenen görüntüsü unvanına da sahip Baby Shark Dance, 10 milyar izlenmeyi geçti. Böylelikle kendisi bir kilometre taşını daha geride bırakmış oldu. Ayrıyeten YouTube’un bu dönüm noktasına ulaşan birinci görüntü olma muvaffakiyetini da gösterdi. Baby Shark Dance, görüntüsüne en yakın ikinci görüntü ise 2020‘de çıkan Luis Fonsi’nin hit müziği Despacito olmuştu.

Baby Shark Dance, 18 Haziran 2016 tarihinde YouTube platformu için yayınlandı. Dünya çapında çocuklar ve yetişkinler ortasında bir hit oldu. O vakitten beri daima izlenen görüntü bugün dudak uçuklatacak bir izlenme sayısına adım attı. Buna ek olarak Baby Shark’ın birçok oyuncağının yanı sıra bir televizyon programı ve canlı konser tipi var.

Baby Shark Dance, popülerliğini artıyor

Baby Shark popülerliğini her geçen gün arttırırken onu akabinde 7,7 milyar izlenmeyle Despacito isimli müzik takip ediyor. Luis Fonsi‘nin hayli hit müziği, o periyot birçok kişinin ağzına dolanmıştı. Baby Shark Dance, çıktığı günden bu yana pek çok remix ile karşımıza çıktı. Bir müddet sonra #BabySharkChallenge isminde bir kapışma bile oluşturuldu.

O vakitten beri çeşitli meme’ler ve özgün müziğin çeşitli remixleri müziğin yayıncısı Pinkfong dışında öbürleri tarafından yapıldı. 2019‘un başlarında modül, 20 hafta kaldığı Billboard 100‘e ulaşma muvaffakiyetini gösterdi. Kasım 2020‘de ise orjinal görüntü tüm vakitlerin en çok izlenen YouTube görüntüsü oldu.

Müziğin başarısı yalnızca YouTube‘u etkilemedi. O devirden bu yana çok çeşitli görüntüler, uygulamalar ve bir NFT ortaya çıktı. Böylelikle bir marka haline dönüştü.

Sizler Baby Shark Dance‘ın isimli görüntü hakkında neler düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı ihmal etmeyin!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu