BilimTeknoloji

Uniswap kurucusunun banka hesabına JPMorgan’dan müdahale!

Kripto para piyasasını yakından izleyen kesimlerden biri de bankacılık bölümü. Bu bölümdeki birçok değerli kuruluş, vakit zaman kripto paralarla ilgili kıymetli açıklamalar yapıyor. Açıklamalarıyla gündeme gelen bankalardan JPMorgan bu kere farklı bir biçimde gündeme geldi Uniswap kurucusu Hayden Adams’a nazaran JPMorgan, Adams’ın banka hesaplarını hiçbir bilgi vermeden kapattı.

Uniswap Kurucusu Hayden Adams’tan JPMorgan Tezi

Vakit zaman esaslı bankacılık kuruluşlarının, yeni jenerasyon kripto paraların ayağını kaydırmak istediği konuşuluyor. Uniswap kurucusu Hayden Adams da başına gelen son olayın buna bir örnek olduğu görüşünde.

Twitter üzerinden takipçilerini bilgilendiren Adams, JPMorgan’ın banka hesaplarını hiçbir bilgi vermeden kapattığını söyledi. Adams’ın tweetinde şu kelamlara yer veriliyor:esaplarını kapattı. Adams yaptığı paylaşımda gerçekleştirilen süreç ile ilgili olarak şunları söyledi:

“Sadece kripto sanayisinde çalıştıkları için benzeri formda hedeflenen birçok kişi ve şirket tanıyorum. Bunu kişiselleştirdiğiniz için teşekkürler”

Daha evvel Emtia Vadeli Süreçler Ticaret Komitesi (CFTC) Komiseri Brian Quintenz, bankaların kullanıcıların hesaplarını kapatma mevzusuyla ilgili şunları söylemişti:

“Denetçi bir bankaya muhakkak bir müşterinin çok riskli olduğunu söylerse ve banka bu ilgiyi sona erdirirse; bankanın, kontrata nazaran, müşteriye nedenini söylemesi engellenir”

Son olarak Adams’a Chase Dayanak hesabından da cevap geldiğini söyleyelim. Hesap, bu durum için Adams’ın dayanak iletileşme sisteminin kullanabileceğini söyledi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu