Oyun

Uncharted ve The Last of Us yapımcısından yeni oyun açıklaması!

Sony’nin konsola mahsus imallerinde bir müddettir en değerli firması olan Naughty Dog’un lideri ve The Last of Us ile Uncharted serilerinin yaratıcısı olarak bilinen Neil Druckmann, yeni projeleriyle ilgili sessizliğini bozdu. Sony’nin CES 2022 lansmanında, Uncharted sinemasının yeni fragmanının gösterilmesinin akabinde kısa bir konuşma gerçekleştiren Druckmann, hayranları heyecanlandıran haberler verdi.

The Last of Us, devam oyunuyla gelebilir!

Konsol savaşları, son olarak Nintendo Switch‘in hayli başarılı çıkışı ve Xbox’ın Game Pass ile adeta patlama yaratmasıyla hiç olmadığı kadar kızışmış durumda.

Xbox Series X|S üzere bir abonelik sistemine ve Nintendo Switch üzere portatif bir konsola sahip olmayan Sony cephesi, önümüzdeki süreçte de konsola has oyunlara tutunmaya devam edecek üzere görünüyor. Sony ve PlayStation denince akla birinci gelen ve Crash Bandicoot, Jak and Daxter, Uncharted, The Last of Us üzere üretimlerle bilinen Naughty Dog‘un lideri Neil Druckmann, firmanın yeni periyottaki projeleriyle ilgili konuştu.

CES 2022 kapsamında gerçekleştirilen Sony konferansında konuşan Neil Druckmann, Naughty Dog’un an prestijiyle birden fazla oyun projesi üzerinde çalıştığını ve an prestijiyle üzerinde çalıştıklarını ve bu oyunları hayranlara duyurmak için sabırsızlandıklarını duyurdu.

Burada Druckmann’ın çoğul ekiyle konuşması ve birden fazla oyun üzerinde çalışıldığını belirtmesi epey farklı. Hakikaten firmanın, geçtiğimiz Ekim ayında belirttiği üzere The Last of Us 2’nin çok oyunculu modu üzerinde uzun müddettir çalıştığı biliniyordu. Bu manada şimdi yeni bir TLOU oyunu için erken olduğu düşünülürse, firmanın yeni projesinin ya yeni bir Uncharted oyunu, ya da daha evvel ismini hiç duymadığımız yeni bir IP olduğu düşünülüyor.

Pekala sizler Neil Druckmann’ın açıklamaları hakkında neler düşünüyorsunuz? Sizce firmanın yeni oyunu ne olacak? Görüşlerinizi ve iddialarınızı yorumlar kısmında bizlerle paylaşmayı ihmal etmeyin.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu