Oyun

Ubisoft, oyunlarına NFT getirmeye hazırlanıyor!

Ubisoft, dünyanın en büyük oyun geliştiricilerinden ve yayıncılarından biri. Bugüne kadar sayısız oyun yayınlayan firma, vakit ilerledikçe oyun dünyasındaki yeni akımlara da ayak uydurdu. 1986’da kurulan Ubisoft’u bugünlere getirebilen de, şirketin yeniye ayak uydurabilmesi oldu. Son vakitlerde sıkça duyduğunuzu düşündüğümüz NFT’ler, artık Ubisoft’un oyunlarında da yer tutmaya başlayacak.

Ubisoft, NFT şirketi ile paydaşlık kurdu

Kripto para piyasasının son vakitlerde dikkat çeken altcoini Aleph.im ile Ubisoft ortasında iştirak kurulduğu açıklandı. Aleph.im merkeziyetsiz tokenler oluşturmaya müsaade vermesiyle biliniyor ve görünüşe nazaran Ubisoft ile kurulan iştirakin münasebeti de bu. Oyun bölümünde şimdi fazla örneği olmasa da oyunculara NFT satıldığını ve bunların yatırım olarak görüldüğüne şahit olduk. Ubisoft’un oyunlarında yakın gelecekte Aleph.im ile oluşturulan NFT’ler yer edinebilir.

Ubisoft’un her yıl milyonlarla söylem edilen oyuncu sayılarına ulaştığını düşünürsek bu adım, oyun dünyasının NFT’lerle tanışması için bir kilit nokta olabilir. Daha evvel indie ve orta ölçekli şirketlerin blockchain teknolojisini oyun dünyasında kıymetlendirmek için adımlar attığını görmüştük. Fakat bu adımların sırf ayak sesini duyabilmiş, oynadığımız oyunlardaki tesiri şimdi görememiştik. NFT tek başına bile yeni bir akım olsa da Ubisoft’un şimdiden oyunları için bu teknolojiyi kullanacak olması heyecan verici.

Ubisoft Quartz olarak isimlendirilen bu iştirakin birinci evresinde Ghost Recon Breakpoint oyunundaki eşyaların NFT haline getirileceği bilgisi paylaşıldı. Oyun envanterinizde görüntülediğiniz silahın bir NFT olarak da sizde bulunacak olması, oyunculara merkeziyetsiz bir varlığı elinde bulundurma bahtı verecek. Bunun bir örneği yayınlandı ve oyun envanterinizdekinden ne kadar farklı olduğu gözler önüne seriliyor:

Öncelikle Ghost Recon’un NFT’lerle nasıl uyumlu hale geldiğini ve akabinde öteki Ubisoft oyunlarının da bu teknolojiden nasıl faydalandığını göreceğiz. Tahminen de birkaç yıl sonra tüm çevrimiçi oyunlardaki eşyalar NFT olarak da oyunculara sunulur.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu