Sosyal Medya

Twitter’ın ana sayfasında kıymetli yenilik

Tanınan toplumsal medya platformu Twitter, kullanıcıların uygulamada yaşadığı tecrübesi artırma çalışmalarına devam ediyor. Şirket 1 ay evvel işitme engelli bireylerin Twitter’daki görüntüleri anlamasını kolaylaştırmak için otomatik alt yazı dayanağı geliştirdiğini duyurdu. Ayrıyeten Twitter’ın üzerinde çalıştığı yenilikler ortasında: TikTok şekli dikey Keşfet sekmesi de var.

Toplumsal medya şirketi artık de ana sayfanın dizaynına el attı. Bilindiği üzere Twitter’ın taşınabilir uygulamasını açınca otomatik olarak, yeni tweetlerin yer aldığı ana sayfa çıkıyor. Platformda aradığınız bir şeyi bulmak içinse Keşfet sekmesine girmeniz ve buradaki arama çubuğunu kullanmanız gerekiyor. Fakat bu süreç yakında daha kolay hale gelecek.

Twitter ana sayfasına arama butonu geliyor

ABD’li toplumsal medya şirketi, Twitter’ın ana sayfasında sağ üst köşeye arama butonu eklediğini duyurdu. Şimdi test evresinde olan ve bir küme iOS kullanıcısının erişimine açılan yeni özellik sayesinde, platformda arama yapmak için Keşfet’e girme mecburiliği ortadan kalkacak.

Twitter, arama özelliğini ana sayfaya iki farklı formda getirmeyi planlıyor. Birinci teste nazaran, ana ekranın üst sekmesine ince uzun bir arama çubuğu yerleştirilecek. İkinci yolda ise ekranın sağ üst köşesine yuvarlak bir arama butonu eklendiği gözüküyor. Lakin bu iki kullanım formunun hangisinin geçerli olacağı şimdi muhakkak değil. Şirket her kullanıcıya farklı görünüm sunacağını belirtti.

Şirket yeni özelliği Twitter’ın iOS uygulamasında test ettiğini söyledi. Lakin ne vakit genel kullanıma sunulacağını ise paylaşmadı. Bu nedenle ana sayfada arama butonu göremiyorsanız bir süre daha beklemeniz gerekebilir.

TikTok biçimi Keşfet özelliği de testte

Twitter, Keşfet’in eski sürümünde bulunan COVID-19, Haberler, Spor ve Cümbüş sekmelerini yakında kaldıracak. Daha pak ve sade bir görünüme sahip olan yeni arayüzde artık yalnızca “Trend” ve “Sizin İçin – For You” kısımları yer alacak. Hindistan’da test sürecine başlanan yeni özellik kısa mühlet sonra küresele açılacak.

Pekala ya sizler Twitter’ın yeni özellikleri hakkında neler düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı bekliyoruz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu