Sosyal Medya

Twitter’da yeni para kazanma periyodu mi başlıyor?

Geçtiğimiz haftalarda Twitter Makaleleri özelliği ile ilgili birinci bilgiler ortaya çıkmıştı. Bilakis mühendis Nima Owji, Twitter’daki Topluluklar ve Twitter Makaleleri özelliği hakkında birtakım ayrıntılar paylaştı.

Twitter, pandemi devrinde Clubhouse uygulamasına benzeyen Space’i etkin etti. Kullanıcı etkileşimini artırmak isteyen şirket, teze nazaran yeni özellikleriyle para kazanma imkanı sunacak.

Kullanıcılar, Twitter Makaleler özelliği ile para kazanabilecek

Topluluklar özelliğini tüm kullanıcılara sunduktan sonra, bu özelliği uygunlaştırmak için çalışmalara başladı. Sızdırılan bilgilere nazaran, topluluk yöneticilerine daha fazla yetki verilecek.

Yöneticiler, topluluk üyelerinin öbür insanları davet edip edemeyeceğini belirleyecek. Şirketin 3 farklı kullanıcı tipi sunacağı belirtiliyor. Şirketin üzerinde çalıştığı üyelik sistemleri ise şu formda;

  • Herkesin topluluğa katılabileceği ve üye davet edebileceği üyelik sistemi.
  • Üyelerin katılmak için istekte bulunacağı ve moderatör grubunun bu istekleri onaylayacağı üyelik sistemi. Bu üyelik sisteminde moderatörlerin davet ettiği şahıslar otomatik olarak onaylanacak.
  • Mevcut üyeler tarafından davet edilen bireylerin otomatik olarak onaylanacağı üyelik sistemi.

Birinci olarak Jane Wong tarafından ortaya çıkarılan Twitter Makaleleri özelliği ile ilgili yeni ayrıntılar sızdırıldı. Owji, şimdi test kademesinde olan makale düzenleyicisinde kalın, italik, altı çizili, üstü çizili ve kod betiği üzere metin tarzlarının yer alacağını belirtti.

Bir Twitter sözcüsü, şirketin yakında Twitter Makaleleri ile ilgili daha fazla detay paylaşacağını duyurdu. Paylaşılacak detaylarda kullanıcıların yeni özellik üzerinden para kazanabileceği bir sistemin yer alacağı kestirim ediliyor.

Twitter’da uzun metinlerin yer alması hakkında ne düşünüyorsunuz? Niyetlerinizi yorumlar kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu