Sosyal Medya

Twitter, Instagram’ın sevilen özelliğini getiriyor!

Twitter, sırf kendi seçiğiniz makul bir küme insanın tweetlerinizi görebilmesini sağlayacak Yakın Arkadaşlar isimli bir özellik üzerinde çalışıyor. Bu özellik muhtemelen pek çok Instagram kullanıcısı için epeyce tanıdık gelecektir. İşte detaylar…

Twitter, Yakın Arkadaşlar özelliği üzerinde çalışıyor

Instagram kullanıcıları bir kıssa paylaşımı yapacakları vakit, dilerlerse sırf kendi belirledikleri bir küme insanın bunu görmesini sağlayabiliyor. Twitter ise geçtiğimiz Temmuz ayında, buna epeyce benzeyen ve o vakitler Sağlam Arkadaşlar olarak isimlendirdiği bir özellik üzerinde çalışıyordu.

Artık ortaya çıkan sızıntılar ise, şirketin bu işin peşini bırakmadığını gösteriyor. Birinci olarak, isimlendirmesinin Sağlam Arkadaşlar yerine, Yakın Arkadaşlar olarak şekillendiğini görüyoruz. Ayrıyeten, bu yakın arkadaş gurubu kısaca Flock, yani Sürü olarak isimlendirilecek. Buna ek olarak, sürünüze 150 şahsa kadar ekleme yapabileceksiniz.

Instagram’da şayet birisi sizi Yakın Arkadaşlar kümesine eklediyse, bunu en kolay formuyla yapılan paylaşımın altındaki yeşil renkli etiketten anlayabiliyorsunuz. Twitter’da da Sürü olarak isimlendirilen özellik sayesinde, gönderilen tweetlerin altında “Paylaşımı yapan kişi sizi sürüsüne eklediği için bu tweeti görebiliyorsunuz” formunda bir yazı çıkacağı söyleniyor.

Sistemlerin aslında epey benzeri mantıkta çalışacağını söyleyebiliriz. Ayrıyeten tıpkı Instagram’da olduğu üzere, dilediğiniz vakit düzenleme yapabileceksiniz. Buna ek olarak, tweet atarken tıpkı kıssa paylaşımında olduğu üzere, herkese açık ya da sırf Yakın Arkadaşlar seçeneklerinden istediğinizi seçebileceksiniz.

Twitter tarafından kullanıcı tecrübesini güzelleştirmek için son periyotta yapılan iyileştirmelerin büyük bir kısmı kullanıcılar tarafından beğeniyle karşılandı. Doğal Topluluklar üzere birtakım yeniliklerin hayli gereksiz olduğunu düşünenler de mevcut.

Mevzuyla ilgili açıklama yapan Twitter Sözcüsü Tatiana Britt şunları söyledi:

Twitter her vakit insanların sağlıklı sohbetler yapmasına yardımcı olmak için yeni yollar üzerinde çalışıyor ve şu anda insanların daha özel paylaşımda bulunmasına müsaade vermenin yollarını araştırıyoruz. Şu anda özellik hakkında paylaşacak diğer haberimiz yok. Lakin Twitter Flock’un sırf bir yer tutucu ismi olduğunu doğrulayabiliriz.

Siz bu mevzu hakkında ne düşünüyorsunuz? Instagram’ın Öyküler özelliğini başarılı buluyor musunuz? Görüşlerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı unutmayın!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu