BilimTeknoloji

TOGG’dan heyecanlandıran paylaşım: C-Sedan’ın son halini sergileyebilir

Bilindiği üzere Türkiye’nin Arabası Teşebbüs Kümesi (TOGG) bu yıl CES 2022’ye katılıyor. Las Vegas’ta düzenlenen fuarda kısa müddet evvel son halini gördüğümüz TOGG C-SUV‘un dünyaya tanıtılmasını bekliyoruz. Fakat TOGG, fuar için bir de sürpriz hazırlamış üzere görünüyor.

TOGG, bugün toplumsal medya hesaplarından ‘ipucu videosu’ olarak isimlendirebileceğimiz bir paylaşım yaptı. “Teknoloji dünyasının kıymetli buluşma noktası CES 2022 Tüketici Elektroniği Fuarı’na hazırız.” tabirlerinin yer verildiği paylaşımda asıl dikkat çeken nokta, görüntüdeki arabanın tasarım ayrıntıları oldu.

Çünkü bu araç, son halini gördüğümüz TOGG C-SUV değil. Bu da “TOGG fuarda yeni bir model mi tanıtacak?” sorusunu akıllara getirdi. Fakat bu sürprizin yeni bir arabadan çok TOGG C-Sedan olması kuvvetle olası. İnce farlar, tampondaki büyük hava girişleri, aydınlatılmış logo ve LED aydınlatmalarla çevrili panjur bu noktada dikkat çeken ayrıntılar.

TOGG CEO’su Gürcan Karakaş, geçtiğimiz kasım ayında yaptığı açıklamada C-Sedan ile ilgili çalışmalara da başladıklarını lisana getirmişti. Paylaşımdaki görüntüde gördüklerimiz buz dağının görünen kısmı olabilir. Anlaşılan o ki elektrikli sedanda birinci haline nazaran pek çok değişiklik göreceğiz.

CES 2022 5 – 8 Ocak tarihleri ortasında Las Vegas’ta düzenlenecek. Kısa mühlet evvel yapılan açıklamada Omicron varyantının tasa verici durumu nedeniyle fuarın bir gün erken kapanacağı belirtilmişti.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu