BilimTeknoloji

TOGG projesinde kripto para da olacak

2023 yılında seri üretime geçme gayesi ile yola çıkan Türkiye’nin yerli araba projesi TOGG pek çok yeniliğe de mesken sahipliği yapacak. Bursa’nın Gemlik ilçesindeki tesislerin tanıtımında konuşan Gürcan Karakaş kripto para çıkaracaklarını lisana getirdi. 

Toggen coin nedir?

Arabaların güvenliği konusunda blok zinciri teknolojilerinden faydalanacaklarını lisana getiren Karakaş, araçların tıpkı vakitte birer dijital cüzdan haline geleceğini de belirtti. Blok zincirindeki idare tokeni ise Toggen olacak. 

Etherem ağında ETH, Tron ağında TRX, Binance ağında BNB aslında idare tokeni olarak geliştirilmiş ve sonrasında piyasada kendisine yer bulmuştu. Bugün sunduğu kıymete nazaran bu para üniteleri yüzlerce kat arttı ve on milyarlarca dolarlık pazar kıymetine ulaştı. 

Aslında idare tokenleri ağdaki değişikliklere karar verme, değişimleri oylama üzere mevzularda kullanılıyor fakat Toggen ne çeşit fonksiyonlar gösterecek şimdilik aşikâr değil. Muhtemelen bir ön satış süreci ile TOGG projesine kıymetli yatırımlar sağlayacaktır. Sonrasında BTCTurk, Paribu üzere yerli borsalarda görmek sürpriz olmaz. 
 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu