Mobil

Tizen’in Tabutuna Son Çivi de, Sessiz Sedasız Çakıldı!

Tizen dünyanın en büyük akıllı TV platformlarından biri olmaya devam ediyor. Fakat bir periyot, Tizen işletim sistemli akıllı telefonların da piyasaya sürüldüğünü hatırlıyor olmalısınız. En son 2017 yılında gördüğümüz bu akıllı telefon modellerini pek de düzgün günler beklemiyor. Çünkü Tizen akıllı telefon tecrübesinin tabutuna son çivi de çakıldı.

Görünüşe nazaran Tizen Uygulama Mağazası, 31 Aralık’tan beri büsbütün çevrimdışı hale getirildi. Hizmetlerden yararlanmaya devam eden kullanıcılar artık platformdan indirilen uygulamaları indiremeyecek yahut güncelleyemeyecek. Başlangıçtan beri bu mağazada aslında çok fazla uygulama yoktu. Ancak artık olanlar da indirilemeyecek ve güncellenemeyecek.

Tizen Store’un akıllı telefonlardaki kapanışı, birtakım platformların, her ne kadar OEM’ler onları desteklemeye çalışsa da, başarılı olamamasına hoş bir örnek. Son Tizen tabanlı akıllı telefon 2017’de piyasaya sürülse de, uygulama gereksinimleri için hala Tizen Store’a güvenen birkaç kullanıcı olabilir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu