İnternet

TikTok’tan İstenmeyen İçeriğe Karşı “Sertleşme” Hamlesi!

TikTok, kullanıcıların sıhhat ve güvenliğini müdafaa maksadıyla topluluk yönergelerinde bir dizi değişiklik yaptığını açıkladı. Bu değişiklikler ortasında tehlikeli şovların (challange) yayılmasını engellemek de yer alıyor. TikTok’un bu cins görüntülere karış yaklaşımı, artık farklı bir kısımda detaylı olarak anlatılıyor.

TikTok ayrıyeten, topluluk yönergelerinde yapılan güncellemelerle, yanlış isimlendirmeyi, yanlış cinsiyeti ve bayan düşmanlığını açıkça yasaklıyor. Buna ek olarak, LGBTQ insanlarını “dönüştürmeye” çalışmak için yapılan kelamda dönüşüm terapisi uygulamasını destekleyen yahut teşvik eden içeriği de yasaklıyor. Güncellenen topluluk yönergeleri ayrıyeten TikTok’un yeme bozukluklarını teşvik eden içerik yasağını da genişletiyor.  

TikTok ve öbür toplumsal medya platformları, bilhassa gençler ve genç izleyiciler ortasında ziyanlı içerik barındırdığı ve kaygı ve depresyonu teşvik ettiği için yıllarca tenkitlerle karşılaşıyor. Geçen yıl TikTok, YouTube ve Snap çocukları inançta tutmaya odaklanan bir Senato duruşması sırasında inceleme altına alındı. Aralık ayında TikTok, olumsuz tecrübeleri istemeden pekiştirmediğinden emin olmak için uygulamada görüntü önerme biçiminde değişiklikler yaptığını da açıklamıştı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu