Sosyal Medya

TikTok, Twitter’ın özelliğini kopyalamayı planlıyor!

TikTok popülaritesini arttırırken, kendi sistemini de geliştirmeye devam ediyor. 2021 yılının yıldızı olan ve büyük bir yükseliş gerçekleştiren platform, yeni bir özelliğe sahip olmaya hazırlanıyor. Ortaya çıkan bilgilere nazaran bu özellik, Twitter‘dan esinlenilerek gerçekleştirilecek.

Yakında kullanıcılarının karşısına çıkması planlanan özellik, şu an için test basamağında. Platformun kısa mühlet içerisinde yeni eklentisini tam sürüme sunması bekleniyor.

TikTok, kendi “retweet” tuşunu yapıyor

Tekrar gönder ismiyle kullanıcılarının karşısına çıkacak özellik, birden fazla toplumsal medya uygulamasında yer alıyor. Diğerine ilişkin bir gönderiyi paylaşmanıza yarayan bu özellik, Twitter‘ın “retweet” tuşuna da epey benzetildi. Paylaş menüsünün içerisine eklenecek olan geliştirme şu an için sonlu sayıdaki kullanıcı tarafından test ediliyor.

Tüm bunların yanı sıra TikTok, tekrar gönder özelliğini biraz olsun sınırlamayı hedefliyor. Firma birinci başta, yalnızca arkadaş olarak eklediğiniz şahısların gönderilerini yine paylaşmanıza imkan sağlayacak. İlerleyen süreçlerde bu durumun bilakis dönüp dönmeyeceği ise aşikâr değil.

Bu sınırlama sayesinde içeriklerin asıl sahiplerinin görüntülenme sayılarını korumak isteyen TikTok, kullanıcılarını da korumak istiyor. Şu an için herkesin kullanımına açılmayan yine gönder eklentisi, şimdiden toplumsal medyanın gündemi haline de geldi. Şayet sizin de bu özelliğe erişiminiz mevcutsa, özet akışına göz atmanızda yarar var. Eklentiyi kullanmaya başladığınız andan itibaren ilgili paylaşımların sahiplerine bildirim gideceğini de unutmayın. Ayrıyeten TikTok, yine gönder tuşuna basan kullanıcıların, görüşlerini paylaşmalarına da müsaade verecek. Bununla birlikte şayet sizin içeriğiniz yine gönderildiyse de, kimin paylaşım yaptığını ve ne yazdığını okumanız da mümkün olacak.

Her ne kadar karşılıklı takipleştiğiniz bireyler için sunulsa da, yeni özellik sayesinde algoritmada öne çıkmanız da mümkün. Çünkü sınırlama olsun olmasın bu eklentiyi kullanan bireyler, daha fazla beşere ulaşmanızı sağlayacaktır. Bakalım toplumsal medyada pek çok platformun sunduğu bu yenilik, TikTok kullanıcıları tarafından da benimsenecek mi, bekleyip göreceğiz.

Pekala sizler TikTok için planlanan yeni güncellemeyi nasıl buldunuz? Şayet erişiminiz varsa, bu eklenti işinize yarayacak mı? Görüşlerinizi ve iddialarınızı bizlere aktarmayı unutmayın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu