Sosyal Medya

TikTok, kullanıcılarına zorla ‘Hikayeler’ izlettirecek!

Geçtiğimiz yıl Instagram gibisi ‘Hikayeler’ özelliğini tanıtan TikTok, bu alanda yaptığı ve çok konuşulacak yeni bir güncelleme ile karşımıza çıktı. 2021’de rekor üstüne rekor kıran şirket, rakiplerinden esinlenerek izlenmelerini artıracak yeni sistemini yayınladı. İşte ayrıntılar…

TikTok ‘Hikayeler’ özelliğinin kullanımını yaygınlaştıracak

Tanınan toplumsal medya uygulaması TikTok’a yeni gelen güncelleme ile birlikte, ‘Hikayeler’ artık “Sizin İçin” olan akışta yer alacak. Toplumsal medya danışmanı Matt Navara, tarafından bildirilen bu yeni bilhassa birlikte Keşfet kısmında gezerken bir kıssaya denk geldiğinizde mavi bir etiketle karşınıza çıkacak.

Instagram ve Snapchat de olduğu üzere, TikTok öykülerdeki fotoğraf ve görüntüler 24 saat sonunda otomatik bir biçimde ortadan kayboluyor. Bir kaç ay evvel kullanıcılar yalnızca takip ettikleri hesapların kıssalarını görüntüleyebilirken, bir evvelki güncelleme ile herkese açık kıssalar tüm kullanıcılar tarafından izlenebiliyor.

TikTok’a yeni gelen güncelleme ile birlikte, artık kıssa eklemek için “+” tuşuna basılacak. Yeni öykü oluşturma modunun ise “Hızlı” olarak isimlendirilmesi ise şirketin isim konusuna şimdi emin olmadığını düşündürdü. Artık anasayfanızda aşağıya gerçek kaydırma yaparken mecburen storyleri de izleyeceksiniz.

TikTok fenomenlerinin çıkarı da dudak uçuklatıyor

Forbes tarafından yayınlanan listeye nazaran TikTok fenomenleri birçok şirketin CEO’sundan daha çok kazanıyor. Charlie D’Amelio ve kız kardeşi Dixie’nin yıllık toplam karı 27.5 milyon dolardan daha fazla. Bir başka tanınan fenomen Addison Rae, 2021 yılında 8.5 milyon dolarlık elde ederek, Costco’nun CEO’sunu geri de bıraktı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu