Teknoloji

Tesla’nın Cybertruck’ından Bir Yeni Hayal Kırıklığı Daha!

Reuters’ın söylediği nazaran Tesla, Cybertruck’ın piyasaya sürülmesini bir sefer daha sessizce erteledi. Araba üreticisinin elektrikli aracın üretimine bu yıl yerine 2023’ün birinci çeyreğinin sonunda başlayacağı bildiriliyor.

Tesla gecikmeyi şimdi resmi olarak duyurmasa da Cybertruck’ın sipariş sayfası, 2022’deki üretime ait evvelki bir referansı kaldırdı. Sayfanın tasarım kısmında daha evvel “2022’de üretim yaklaştıkça yapılandırmanızı tamamlayabileceksiniz” yazıyordu. Artık, cümlede yalnızca “yaklaştıkça” sözü bulunuyor.

Kasım ayında Twitter’da bir kişi şirketin yönetici Elon Musk‘tan Cybertruck hakkında bir güncelleme istedi. Musk, Tesla’nın bir “tedarik zinciri kabusu” ile boğuştuğunu ve şirketin 26 Ocak’ta yapılması planlanan bir sonraki gelir duyurusu sırasında daha fazla güncelleme vereceğini söylemişti.

Reuters’in kaynaklarının söylediğine nazaran Tesla, üretimini artırmadan evvel Cybertruck’ın sonlu üretimine başlayacak. Şirket, Cybertruck’ı 2019’da büyük bir aktiflikte tanıtmıştı ve Musk, üretimin 2021’in sonlarında başlamasının planlandığını söylemişti. Şirketin Ocak 2021 gelir duyurusu sırasında, Tesla’nın 2021’de sırf birkaç teslimat yapacağı ve 2022’de toplu üretimin başlamasını beklediği açıklanmıştı. Şirket, yılın ilerleyen tarihlerinde aracın piyasaya sürülmesini 2022’ye erteledi.

Musk sıklıkla fazla optimist tarihler duyurduğu için Tesla üretimindeki gecikmelerin artık sürpriz olmadığını söyleyebiliriz. Reuters’in haberi doğruysa, salgının neden olduğu tedarik zinciri ve bileşen kıtlığı da gecikmeye katkıda bulunmuş olabilir. Tesla’nın güncellenmiş bir vakit tablosunu bu ayın sonlarında gelir duyurusu ile açıklamasını bekliyoruz…

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu