Mobil

Tesla uygulama mağazası, bu yıl tanıtabilir!

Ortaya çıkan haberlere nazaran Tesla, Apple ve Android ile rekabet edebilecek bir uygulama mağazası üzerinde çalışıyor. Aslında bu husus hakkındaki söylentiler, bir müddettir ortalıkta dolaşıyor. Lakin savlara nazaran şirketin CEO’su Elon Musk, elektrikli araç sahiplerinin uygulamaları indirip yüklemesini sağlayacak bir mağaza fikrine kafayı takmış durumda. İşte detaylar…

Tesla, yeni uygulama mağazası ile Apple ve Google’a rakip oluyor

Şirketin uygulama mağazasıyla ilgili spekülasyonlar, birinci olarak Aralık ayında çevrim içi ortamlarda kendine yer bulmaya başladı. Ayrıyeten, Tesla arabaları için araç içi arayüzün en son sürüm V11 güncellemesinin kullanıma sunulması da bu söylentiyi ateşledi.

Hatırlamak gerekirse, şirket o vakitler dokunmatik ekranın altına özelleştirilebilir bir simge çubuğu eklemişti. Geçen yıl da CleanTechnica, Tesla’nın araçları kendi kendilerine dolaşırken araç sahiplerini meşgul etmek hedefiyle sonunda bir uygulama mağazası açacağını öne sürdü.

Geçtiğimiz devirdeyse ortaya çıkan kimi raporlar, Musk’ın uygulama teşebbüsünü Tesla’nın son kar davetinde Ocak ayında açıklayacağını belirtiyordu. Ama beklenen olmadı. Bununla birlikte, Tesla yatırımcısı Sawyer Merritt’in yakın tarihli bir paylaşımı, şirketin bir uygulama mağazası geliştirme planı hakkındaki söylentileri tekrar alevlendirdi.

Sawyer Merritt yaptığı paylaşımda, Apple CEO’su Steve Jobs’un App Store’u duyurduğu bir görüntü paylaştı. Açıklama kısmına da buna misal bir şeyin ‘T’ logosu altında geleceğine dair söylentiler olduğunu yazdı. Üstelik çabucak akabinde Teslascope, görüntüyü retweetledi.

Teslascope’a nazaran Tesla, geçen yıl Mayıs ayından bu yana kendi App Store’u üzerinde sıkı çalışmalar yürütüyor. Bunun yanı sıra ilgili tweet, Tesla’nın Cybertruck’ı teslim etmeden evvel uygulama mağazasını paylaşacağını öne sürüyor.

Şayet Tesla beklendiği üzere bu yıl uygulama mağazasını piyasaya sürerse, bu hem popülerliğini artıracaktır hem de şirket için yeni bir ek gelir kapısı açacaktır. Ayrıyeten, sürüş abonelikleri üzere bir dizi öteki eseri de burası üzerinden kullanıcılar ile paylaşabilecek.

Siz bu bahis hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi SDN Forum‘da yahut yorumlarda bizlerle paylaşmayı unutmayın!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu