BilimTeknoloji

Tesla, Cybertruck’ın üretim tarihini web sitesinden kaldırdı: 2023’e ertelendi

Tesla, elektrikli pick-up modeli Cybertruck‘ı 2019’da tanıtmıştı. Şirket son olarak geçtiğimiz Ağustos ayında, aracın 2022’de üretime gireceğini açıkladı. Lakin Tesla web sitesinde üretimin 2022’de başlayacağını belirten yazının kaldırıldığı fark edildi.

Daha evvel Cybertruck için ön sipariş vermeye çalışan müşteriler aracın 2022’de üretime gireceğine dair bir yazı görüyordu. Fakat Tesla, internet sitesindeki tarih kısmını kaldırdı. Web Archive kayıtlarına nazaran 2022 ibaresi Aralık 2021‘in sonunda silindi.

Ertelemenin mümkün nedenleri

Şirket, üretim tarihinin siteden kaldırılmasıyla ilgili rastgele bir yorumda bulunmadı. Ertelemenin neyle irtibatlı olduğu bilinmiyor fakat pandemi ve global çip kıtlığı üzere kesimi zora sokan krizler neden olmuş olabilir. Tabi öteki sebepler de var.

Reuters’ın haberine nazaran Tesla, kesimdeki yüksek rekabet nedeniyle Cybertruck’ın üretimini 2023’ün başlarına erteledi. Şirket potansiyel müşterileri daha da cezbetmek için elektrikli pick-up’ın kimi özelliklerini daha cazibeli hale getirmeyi planlıyor. Elon Musk, Cybertruck ile ilgili detayları ve yeni yol haritasını 26 Ocak‘ta gerçekleştirilecek aktiflikte açıklayacak.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu