Teknoloji

Tesla Cybertruck ne vakit yollarda olacak? Elon Musk açıkladı…

Tesla CEO’su Elon Musk, nihayet Cybertruck teslimat tarihleri hakkında bir açıklama yaptı. CEO, çarşamba günkü gelir duyurusu sırasında yatırımcılara yaptığı açıklamada, şirketin büyük olasılıkla 2023’ün üçüncü çeyreğinde Cybertruck için “harika bir teslimat etkinliğine” konut sahipliği yapacağını söyledi.

Cybertruck birinci olarak 2019’da tanıtılmıştı. Kısa bir mühlet evvel de büyük ön cam sileceğinin de çalışırken görüldüğü, Giga Texas’tan gelen bir görüntü ile ortaya çıkmıştı. Açıklamalara nazaran elektrikli araç 800 kilometreye kadar menzil sunuyor ve konfigürasyona bağlı olarak sıfırdan 100 km sürate 2,9 saniyede ulaşabiliyor.

Musk, yatırımcılara “Cybertruck konusunda, test gayesiyle Cybertruck’ın Alpha versiyonlarını pilot çizgimizde üretmeye devam ediyoruz. Bu kusursuz bir eser ve Giga Texas’ta seri üretim sınırının kurulumunu tamamlıyoruz” dedi.

Şimdilik Tesla’nın internet sitesinde bir fiyatlandırma bilgisi bulunmuyor. Lakin fiyatların, Cybertruck teslimat aktifliğine yakın bir vakitte açıklanması bekleniyor. Musk, Cybertruck’ın seri üretiminin yavaş başlayacağını ve S eğrisini izleyen tüm eser lansmanlarında olduğu üzere vakit içinde hızlanacağını söylüyor: “Tüm yeni eserlerde olduğu üzere, üretim sınırını harekete geçirmek vakit alıyor. Ve bu çok radikal bir eser. Öteki arabalar ile tıpkı formda üretilmiyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu