Mobil

Tencent, Back 4 Blood geliştiricisi Turtle Rock Studios’u satın aldı

En tanınan zombi oyunlarından olan Left 4 Dead’in geliştiricisi Turtle Rock Studios, uzun bir müddet orta sonrası Back 4 Blood ile tekrar sahneye çıktı. Görünüşe bakılırsa, Turtle Rock Studios, yeni oyunu ile Tencent’in ilgisini çekmiş.

Tencent, Turtle Rock Studios’u satın aldı

Call of Duty: Mobile’in geliştiricisi, Riot Games’in sahibi ve Epic Games’te %40 paya sahip olan dev Çin firması Tencent, Turtle Rock Studios’un sahibi olan Slamfire’ı satın alıyor. Tencent, sahip olduğu firmaların yanı sıra DayZ’in geliştiricisi Bohemia Interactive ve Remedy Entertainment üzere firmalarda da paylara sahip.

Turtle Rock Studios, bağımsız olmaya devam edecek

Turtle Rock tarafından yapılan basın açıklamasına nazaran stüdyo, California’da tıpkı liderlik takımı tarafından yönetilecek ve operasyonlarını bağımsız bir biçimde yönetecek. Ayrıyeten Turtle Rock, Back 4 Blood’ün bir seriye dönüşeceğini ve gelecekte de bu seri için çalışacaklarını açıkladı. Tencent tarafından satın alınmasının da AAA cihanı oluşturmalarına katkı sağlayacağını söyleyen Turtle Rock, gelecek için umutlu gözüküyor. Bakalım Back 4 Blood serisi nasıl bir istikamette devam edecek.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu