Mobil

Tecno, teleskopik makro lensini duyurdu

Aralık ayında akıllı telefonlar için sensör kaydırma teknolojisini duyuran Tecno, yeni bir eser ile kullanıcıların karşısına çıktı. Bir birincisi başaran Tecno, optik yakınlaştırmaya sahip teleskopik makro lensini kullanıcıların beğenisine sundu.

Akıllı telefon pazarında ürettiği orta-üst segment aygıtlarla bilinen Tecno, kendi kamera teknolojilerini de geliştiriyor. Kullanıcılara daha güzel bir makro çekim tecrübesi sunmak isteyen şirket, dünyada bir birincisi başararak yeni bir teleskopik makro lens tanıttı.

Tecno, 5x optik yakınlaştırmaya sahip birinci teleskopik makro lensini tanıttı

Tanıtılan teleskopik lens, kullanıcılara 5x optik yakınlaştırma imkanı sunacak. Optik yakınlaştırma sayesinde makro çekim sırasında rastgele bir kalite kaybı yaşanmayacak.

Gövdeden dışarı uzanan ve esere fazla yakınlaşmadan yakın çekim imkanı sağlayan lens, akıllı telefonların kullandığı makro kameralarda şimdi mevcut değil. Diyafram açıklığı konusunda da epey argümanlı olan lens, düşük ışık performansıyla da beklentileri ziyadesiyle karşılayacak.

Geliştirilen lensin tasarım konusunda epeyce kompakt olduğunu belirten şirket, teleskopik makro lens ile çekilen imgelerin ana kameraya yakın olacağını tez ediyor. Şirketin teleskopik makro lensli birinci modelini bu yıl çıkacağı iddia ediliyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu