Oyun

Tanınan oyunda berbat gayeli kod tespit edildi!

Cities: Skylines isimli oyunu oyuncular daha eğlenceli hale getirmek için mod kullanıyor. Bu noktada birkaç tanınan modda makus gayeli kod içeriği tespit edildi. Bu da yayıncı Paradox Interactive tarafından öğrenildi. Durum bu türlü olunca Paradox Interactive, oyuncuları durum hakkında uyardı.

Zımnî bir otomatik yükleyicinin, Chaos isimli bir mod imalcisi tarafından tekrar tasarlanan tüm yamalarda paketlendiği belirtiliyor. Modlarda, indirme yapmasının yanı sıra durum Chaos’un yapmadığı öteki modları da etkiledi. Böylelikle, 35.000 farkında olmadan mod kullanan oyuncu durumdan muzdarip oldu.

Birtakım modlarda makûs hedefli koda rastlandı

Bir gönderide, Chaos ve Holy Water imzasını taşıyan tüm modlarda makus maksatlı kodun yer aldığı açıklandı. Bu modların da, oyunun en çok tanınmış ve indirmeye sahip oldukları belirtildi. Modlardan birkaçı oyun bünyesinden kalktı. Steam Atölyesi ve muharririn hesabı da şu anda askıya alındı.

Cities Skylines hakkında oyunculara teklif

Cities: Skylines hakkındaki farklı bir gönderide oyunculara şu teklifte bulunuldu:

“Mümkün olan en kısa vakitte, bu müellif tarafından yayınlanan tüm öğelerin aboneliğinden çıkmanızı ve bu kişi tarafından gelecekte yayınlanacak rastgele bir kaynaktan rastgele bir moda abone olmamanızı, indirmemenizi ya da kurmamanızı öneririz.”

Valve‘ın Chaos isimli kullanıcıyı ve bilinen tüm alt hesaplarını banladığı açıklandı. Kullanıcılar şu anda, Chaos’un farklı platformlardan tekrar geri dönebileceğinden kaygı duyuyor. Bu da kişinin modu, Github üzere yerlerden tekrar dağıtabileceği manasına geliyor. Sonuçta buranın, rastgele bir üçüncü taraf yoluyla doğrulama sistemi yer almıyor.

Sizler Cities: Skylines‘da ortaya çıkan bu sorun hakkında neler düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar kısmından belirtmeyi unutmayın!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu