Oyun

Şu ana kadar 270 bin PlayStation VR2 başlığının satıldığı bildirildi

 
Bloomberg tarafından yayınlanan yeni bir raporda Sony tarafından kullanıcılara sunulan yeni kuşak başlık PlayStation VR2’nin Mart sonu prestijiyle 270.000 satış sayısına ulaştığı bildiriliyor. Bu sayı, daha evvel şirket içerisinde düşük satışların olduğunu, maliyetlerin arttığını, faiz oranlarının yükseldiğini ve işten çıkarmaların arttığını belirten araştırma şirketi IDC’den geliyor.
 
PS VR2 için satış sayısı tatmin edici değil
 
 
 
Geçen yıl bir Bloomberg raporu, Sony’nin yaklaşık 2 milyon ünite üretme maksadının olduğunu bildirdi. Daha sonra yetersiz ön sipariş sayısının olması nedeniyle bu sayı 1 milyona indirildi. Yakın vakitte ise araştırma şirketi IDC, şirket içerisinde maliyetlerin arttığını ve işten çıkarmaların yaşandığını açıkladı. Bu yaşanan gelişmelerle birlikte Sony’nin sıkıntı bir süreç geçireceğini belirtti.
 
Öte yandan Insider Gaming kaynaklarına nazaran bu ayın başlarında Sony, PSVR2’nin satışlarını arttırmak için PlayStation 5 Pro’yu geliştirdiği ortaya çıktı. Ayrıyeten IDC’nin data ve tahlilden sorumlu Lider Yardımcısı Francisco Jeronimo: “Yeni teknoloji eser satışlarının felakete uğramasını önlemek için PSVR2’de bir fiyat indiriminin gerekli olacağından şüpheliyim” dedi.
 
Genel olarak sanal gerçeklik teknolojisinin gidişatı son vakitlerde pek verimli değil. Genele bakacak olursak metaverse ile ilgili çalışmaların da azaldığını görebiliriz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu