Oyun

Steam, yeni oyuncu rekoru kırdı!

Steam, 2022‘ye bir patlama ile başladı. Yeni yıla âlâ giriş yapan platform, eşzamanlı oyuncu rekorunu tazeledi. Bu kere günün erken saatlerinde 27.9 milyon bireye ulaşmayı başardı. Rekor, SteamDB tarafından tespit edildi. Bu da dijital oyun satış platformunun şu ana kadarki en yüksek doruğunu temsil etti.

Steam‘in rekorları ekseriyetle iş saatleri dışında kırılıyor. Zira bu saatlerde birden fazla bireyde bir oyun oynama muhtaçlığı doğuyor. Oyuncular epey büyük oyun mağazasından, daha evvel aldıkları oyunları müsait vakitlerinde deneyimlemek istiyor. Ayrıyeten dünyadaki koronavirüs pandemisi de buna en büyük etmen oldu. Sonuç olarak bu periyotta herkes meskenlere kapandı. Beşerler yapılacak en hoş aktiviteyi de oyunlarda buldu.

Steam, koronavirüs devrinde patlama yaşadı

Steam‘in yükseliş eğilimi pek şaşılacak bir periyotta gerçekleşmedi. Baktığımızda birinci bu kadar yükselme devrinin 2020 Ocak ayında gerçekleştiğini görüyoruz. Bu periyotta dünya kendisini koronavirüs pandemisinden izole etmeye çalışıyordu. Bu durumda da üstte belirttiğim üzere bireyler kendilerini oyun oynamaya adadı.

Şubat ayından beri Steam platformunun rekoru çokça kere kırıldı. Dijital oyun platformu, yakın vakitte en düzgün oyunları seçtiği bir liste paylaştı. Bu kapsamda 2021‘in en güzelleri, en çok satanlar, yeni çıkanlar, en çok oynanan oyunlar üzere pek çok çeşitli kategoride oyunlar ödüllendirildi.

2021 yılında Steam‘in en çok hasılat yapan oyunları Dead by Daylight, Valheim ve New World oldu. Halo Infinite, Mass Effect Legendary Edition ve Farming Simulator 2022 yılın en büyük oyunlarını oluşturdu. Yılın başka oyunlardan epey fazlasını oluşturan ise Resident Evil Village oldu.

Sizler Steam platformu hakkında ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı ihmal etmeyin.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu