Mobil

Spotify, Uygulamasının İçinde Reklam Göstermeye Başlıyor!

2020’de Spotify, podcast reklamları sırasında promosyon kodlarını ve özel URL’leri geçmişte bırakacak bir reklam kurulumunu test ettiğini açıklamıştı. Bugünden itibaren, uygulama içi reklamlar yayılmaya başlıyor. Şirket, bir podcast kısmı sırasında artık ilgili reklam yahut tekliften bahsedildiğinde reklam görüntüleyeceğini açıkladı.

Reklamlar Spotify uygulamasında görüntülenecek, kullanıcı öteki bir uygulamaya geçerse bile orada beklemeye devam edecek. Spotify, bu reklamların kullanıcıların promosyon kodlarını kaybetmemeleri için orada durduğunu belirtiyor. Vakitle ilgi duydukları firmalarla irtibata geçmek isteyen kullanıcılara da URL üzerinde temas sunacağını açıklıyor.

Spotify bunu potansiyel bir sorun olarak görmüyor, zira fiyatlı kullanıcılar bile uygulama aracılığıyla gösterileri dinlerken podcast’lerde reklamlar duyuyorlar. Reklamlar podcast’leri her şeye karşın ayakta tutuyor ve medyayı işletmelerin malları tanıtması için yararlı bir araca dönüştürdü.

Spotify iki kat daha fazla site ziyareti oluşturduğunu söylediğinden ötürü markaların bu reklamlarda süratli bir formda yer almak isteyeceği düşünülüyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu