Mobil

Spotify, podcast’lerdeki reklamları uygulama içi reklam olarak sunmaya başladı

Spotify, 2020 yılında test etmeye başladığı podcast’lerde duyulan reklamlarla bağlı uygulama içi reklamları yaygın olarak sunmaya başladığını duyurdu. Harekete geçirici bildiri (CTA) kartları olarak belirtilen reklamlar, kullanıcıların podcast’lerde yer alan reklamları ya da teklifleri aklında tutma ya da bir yere not alma gereksinimini ortadan kaldıracak.

Site ziyaretlerini iki katına çıkarıyor

Spotify’ın uygulama içi reklam için ‘duyulabilen bir şeyden, görebileceğiniz ve en değerlisi tıklayabileceğiniz bir tecrübeye dönüştürüyoruz’ dediği CTA kartları, podcast’lerde bir reklam söylenmeye başladığında bahsedilen eser yahut hizmet hakkında daha fazla bilgi alınabilmesine imkan tanıyacak. Kullanıcılar, uygulamada alt kısımda çıkan bir kart aracılığıyla reklamverenin mağazasından eser satın alabilecek.

CTA kartları, bir podcast’te reklama başlanıldığı anda otomatik olarak gösterilecek. Ayrıyeten şirket, reklam kartlarının gösterileceği sırada aygıtlarında diğer şeylerle uğraşan kullanıcıların, Spotify’da tekrar gezinmeye başladığında bu CTA kartlarına erişebileceğini belirtiyor.

Şirketin podcast’lerde bahsedilen eser ve hizmetlerin sağlandığı web sitelerine ziyaretleri iki kat artırdığını söylediği CTA kartları, Spotify’ın masaüstü, telefon ve tablet uygulamalarında kullanılabilecek lakin web’de erişilir olmayacak.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu