Oyun

Sony, PlayStation VR 2’yi resmen duyurdu!

Geçtiğimiz günlerde Sony cephesinden gelen sızıntılar gerçek çıktı ve ünlü Japon şirket, yeni nesil sanal gerçeklik gözlüğü PlayStation VR 2 duyurusunu gerçekleştirdi. Bununla birlikte PSVR 2 için gelecek olan birinci oyunun da duyurusu gerçekleştirildi.

PlayStation VR 2 için Horizon oyunu da geliyor

Bir müddettir Sony’nin PS5 üretiminde yaşadığı sorunları yaşamamak için PlayStation VR 2 üretimine şimdiden başladığı ve çok yakın süreçte yeni kuşak sanal gerçeklik gözlüğünü tanıtacağı söyleniyordu. Gelen sızıntılar gerçek çıktı ve ünlü Japon şirket, CES 2022 lansmanında PSVR 2’yi resmen duyurdu. Sanal gerçeklik gözlüğüne ek olarak Horizon serisinin VR için geliştirilen yeni oyunu da duyuruldu.

Sony tarafından gerçekleştirilen duyuruya nazaran yeni kuşak sanal gerçeklik gözlüğü 4K çözünürlük takviyesiyle piyasaya sürülecek ve ayrıyeten HDR takviyesine de sahip olacak. PS5 için piyasaya sürülecek olan PSVR 2’de evvelki kuşağa nazaran ziyadesiyle genişletilmiş bir görüş alanı ve göz takip sistemi de bulunacak. Bu yeni bilhassa birlikte görüş alanınızdaki bir bölgeye bakabilmek için başınızı hareket ettirmeniz gerekmeyecek.

Japon şirket, Sony PlayStation markasının en esaslı serilerinden biri olma yolunda ilerleyen Horizon serisinin yeni oyununu da sanal gerçeklik platformuna özel olarak duyurdu. Horizon: Call of the Mountain isimli bu üretimin PSVR 2 ile tıpkı anda piyasaya sürülmesi beklenen birinci parti oyunlarından biri olması bekleniyor. Oyun, Guerilla Games ve Firespite iştirakinde geliştiriliyor.

Sony, sanal gerçeklik gözlüğünün ve birinci parti oyunlardan biri olan Horizon’ın çıkış tarihi ile ilgili rastgele bir bilgi paylaşmadı. Pekala sizler PSVR 2 ile ilgili neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi bizlerle yorumlar kısmında paylaşmayı ihmal etmeyin.

CES 2022 etkinliğinden gelen son görüntümüze aşağıdan erişebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu