Oyun

Sony, Bungie’den Sonra Yeni Satın Almalar İçin 10 Milyar Dolar Ayırdı!

Oyun bölümü son periyotta satın alımlarla çalkalanıyor. Microsoft’un geçtiğimiz günlerde Activision Blizzard‘ı yaklaşık 70 milyar dolar karşılığı satın almasının gerisinden Sony de yanıt olarak Halo ve Destiny serisinin yaratıcısı Bungie‘yi yaklaşık 4 milyar dolara satın aldığını açıklamıştı. Fakat anlaşılan Sony durmayacak. Yeni gelen haberlere nazaran Japon devinin gözü şu an başka şirketlerde.

TweakTown tarafından hazırlanan bir rapora nazaran, Sony’nin Mart 2024 yılına kadar yalnızca satın alımlar için ayırdığı 10 milyar doları daha var. Pekala, Sony bu paraya kimleri satın alabilir?

Sony’nin satın alamayacağı şirketler ortasında EA, Take-Two Interactive, Bandai Namco ve Emracer bulunuyor, çünkü bu şirketlerin fiyatı, Sony’nin satın alım için ayırdığı paradan yüksek. EA’in fiyatı 37 milyar dolar olurken, Take- Two Interactive 25 milyar dolara, yanında Zynga bonusuyla bir arada satın alınabiliyor. Namco ve Embracer’ın fiyatları da 15 milyar dolar.

Lakin Sony, şu markaları rahatlıkla satın alabilir:

  • Ubisoft: 7 milyar dolar
  • Konami: 6 milyar dolar
  • Square Enix: 6 milyar dolar
  • Capcom: 5 milyar dolar
  • Sega: 4 milyar dolar

Hatta fiyatlara baktığımızda Sony, isterse Konami, Square Enix, Capcom ve Sega’dan 2’sini birden satın alabilir.

Bakalım bu satın alım yarışında kim galip çıkacak ve hangi oyun devi, satın aldığı markalardan en düzgün biçimde yararlanacak? Bekleyip göreceğiz…

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu