Mobil

Sony, beklenen yeni amiral gemisi telefonu Xperia 1 V için tekrar tıpkı yanılgıyı mı yapacak?

Sony’nin amiral gemisi telefonları çoklukla birebir iki ana problemle karşı karşıya kalıyor: Biri fiyat, başkası ise duyurulduktan çok sonra satışa çıkmalarına yol açan piyasaya çıkış programı. Ne yazık ki, en azından bunlardan ikincisi, Sony Xperia 1 V ile de devam edecek üzere görünüyor.

Çin toplumsal medya sitesi Weibo’da yazan Zackbuks’a nazaran, Sony Xperia 1 V, bu yıl Sony Xperia 1 IV ile yaklaşık birebir vakitlerde piyasaya sürülecek. Spesifik olarak konuşmak gerekirse, Mayıs ayında duyurulabilir ve Haziran ayında satışa çıkabilir.

Bu takvim kulağa çok da berbat gelmiyor olabilir. Ancak dikkat edilmesi gereken birkaç nokta var. Her şeyden evvel, geçen yıl Mayıs ve Haziran aylarındaki makul tarihler, Sony Xperia 1 IV’ün duyurulması ile piyasaya sürülmesi ortasında bir aydan fazla mühlet olduğu manasına geliyordu ve bu sadece Birleşik Krallık için geçerliydi. ABD’li kullanıcılar ise, telefonu fakat Eylül ayında satın almaya başlayabildi.

Zackbuks burada muhtemelen Çin tarihlerinden bahsediyor ve tipik olarak Sony’nin amiral gemisi telefonları Çin ve Japonya’ya her Örneğin Sony Xperia 1 III de 2021 Haziran ayı başlarında Çin’de satışa sunuldu. Lakin Ağustos ortasına kadar ABD yahut Birleşik Krallık topraklarına giriş yapamadı.

Tüm bunlar, Sony’nin bir nedenden dünyanın birçoklarını bekletmeyi sevdiği sonucunu ortaya çıkartıyor. Fakat ortadan geçen vakit doğal olarak telefona duyulan ilginin azalması ile sonuçlanıyor. Dahası, Sony’nin amiral gemileri piyasaya sürüldüğünde gözler çoktan yeni iPhone modellerine çevrilmiş oluyor.

Tabii ki bu takvim kesin değil, yalnızca bir teze dayanıyor. Sony, Xperia 1 V’i Haziran ayı başlarında global olarak satışa sunabilir ve bu sefer herkesi şaşırtabilir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu