Oyun

Snake.io gibisi en yeterli oyunlar

Oyun oynama alışkanlığı değiştikçe hayatımıza giren imaller da farklılaşıyor. Bir devirler oyun oynamak için tüm dikkatimizi vermemiz ve odaklanmamız gerekirken, şimdilerde art planda bir şeyler dinlerken baş dağıtabileceğimiz üretimleri tercih ediyoruz. Bu alanda cinsinin en bilinen örneklerinden olan Snake.io’nun alternatiflerine birlikte göz atıyoruz.

Her şeyi başlatan oyun: Agar.io

Bu türlü bir liste yapıp Agar.io’yu anmamak muhakkak olmazdı. Taşınabilir platformlarda 100 milyondan fazla kere indirilen ve toplu halde oynanan; büyüme ve başka oyuncuları yutma konseptini dünyayla tanıştıran Agar.io, ortadan geçen 6 yılın akabinde hala popülaritesini koruyor.

Farklı oynanış elementleri: Worm.is

Worm.is aslında Snake.io ve Slither.io’ya ziyadesiyle benziyor. Buna rağmen oyunun denetimleri, alternatiflerine nazaran daha rahat ve oynanışı da biraz daha akışkan denebilir. Bununla birlikte oyun haritasına yaklaşıp uzaklaşmak, birdenbire hızlanabilmek üzere farklı ve oynanışı çeşitlendiren yenilikler de mevcut.

Epey farklı bir oyun yapısı: Splix.io

Tahminen de listemizdeki en enteresan imal Splix.io… Oyun başkalarına nazaran çok daha süratli bir tempoya ve minimalist bir temaya sahip.

Oyun renkli bir blokla başlaıyor ve hedefiniz boş alan etrafında hareket ederek etrafınız için daha fazla alan yakalamak. Lakin bunu yaparken siz dışarıdayken rakibiniz bloğunuza çarparsa oyunu kaybediyorsunuz. Birbirine çok benzeyen Snake.io alternatiflerinden sıkıldıysanız göz atabilirsiniz.

Grafikleriyle fark yaratıyor: Snowball.io

Listemizdeki bir öbür oyun olan Snowball.io, isminden de iddia edebileceğiniz üzere minik bir kar tanesi olarak başladığımız ve rakiplerimizi bünyemize katmaya çalıştığımız bir oyun. Öbür .io oyunlarına oranla çok daha hoş grafiklere sahip olan imal maalesef yalnızca Android ve iOS‘ta bulunuyor.

Bağımlılık yapan tecrübe: Osmos HD

Listemize bir de tek kişilik oyun tecrübesine odaklanan bir üretim ekleyelim istedik. Oynanış olarak Slither.io’ya benzeyen imal isminin hakkını vererek epey hoş grafikler sunuyor.

Bir hücre olarak başladığımız oyunda bizden daha küçük hücreleri yiyerek büyümeye çalışıyoruz. Bu süper gözüken oyunun tahminen de tek dezavantajı yalnızca iOS platformunda yer alması diyebiliriz. Hakikaten oyun, yıllardır güncellenmediği için Google tarafından sistemden silindi.

Sizler için seçtiğimiz Snake.io gibisi oyunlar bunlardı. Pekala sizlerin aklına farklı alternatifler geliyor mu? Görüşlerinizi bizlerle yorumlar kısmında paylaşmayı ihmal etmeyin.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu