Mobil

Samsung’un yeni katlanabilir telefon patenti dikkat çekiyor

Birinci jenerasyon Galaxy Z Fold’un piyasaya sürülmesinden beri Samsung, katlanabilir akıllı telefon pazarındaki en kıymetli isim olmayı başardı. Galaxy Z Flip ve sonraki jenerasyon Galaxy Z Fold’lar ile önemli bir muvaffakiyet toplayan Samsung, katlanabilir pazardaki liderliğinden yakın vakitte vazgeçmeyecek üzere.

Hem katlanabilen hem de kaydırılabilen konsept

91mobiles’ın keşfine nazaran Samsung, WIPO’ya yeni bir patent müracaatında bulunmuş. Patent, hem katlanabilir hem de kaydırılabilir sisteme sahip olan bir telefonu gösteriyor. Bu fikir, Samsung’dan evvel TCL tarafından kullanılmıştı. TCL’in Fold and Slide konsepti, katlanabilir ve kaydırılabilir sistemli telefonu 10” ekranlı bir tablete dönüştürülebiliyor. Samsung’un patentinde de çok ayrıntı görünmese de TCL’nin konseptine çok misal olduğu gözüküyor. Telefon, merkezi ekseninde katlanabiliyor ve açıldığında ise kaydırmalı sistemi ile daha büyük bir ekranı ortaya çıkartabiliyor.

Samsung’un patent müracaatındaki üzere bir aygıtı ne vakit piyasaya süreceği bilinmiyor. Tahminen konsept halinde kalır ve hiçbir vakit kullanıcılar ile buluşmaz fakat Samsung’un katlanabilir telefon pazarındaki gücü ve kaynakları, Samsung’un Ar-Ge’ye yaptığı yatırımı dayanaklar nitelikte.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu