Donanım

Samsung, şimdiye kadarki en büyük kavisli monitörünü tanıttı!

Samsung, CES 2022 teknoloji fuarı başlamadan evvel yaptığı sürpriz paylaşımlarla birlikte, bu yılın televizyon ve monitörler için verimli geçeceğinin haberini evvelden vermişti. Şirket bugün düzenlediği aktiflikte, bugüne kadar üretmiş olduğu en büyük kavisli monitörü olan Odyssey Ark’ı tanıttı. Üstelik bu aygıt pivot pozisyondayken değişik bir esere haline geliyor.

Samsung, 55 inçlik 4K monitörü Odyssey Ark ile göz doldurdu

Bilgisayar monitörü üreticileri ortasındaki rekabet uzun yıllardır devam ediyor. Ama Samsung, piyasadaki en büyük, en kıvrımlı ve inanmak için görmeniz gereken PC monitörleriyle kullanıcıların beğenisini toplamaya devam ediyor.

Üstelik bugün tanıtılan 55 inçlik model, 49 inçlik selefinin bilakis pivot pozisyona gelebiliyor. Yani ekranı yan çevirerek dik bir formda kullanabiliyorsunuz. Bu sayede yatay olarak uzun bir panel istemeyen kullanıcılar, neredeyse içerisine 3 ekran sığdırabileceğiniz bu monitörü dik durumda kullanabiliyor.

Samsung, yeni Odyssey Ark modellerini yılın ikinci yarısında Amerika Birleşik Devletleri’ne getirmeyi planladığı gerçek bir eser olarak tanıttı. Lakin eserin çıkış tarihi, fiyatı ve özelliklerine dair rastgele bir bilgi paylaşımında bulunmadı. Bu sebeple elimizde bulunan tüm bilgileri paylaşacağız.

Odyssey Ark, meskende kurgudan oyun oynamaya kadar her şeyi yapan beşerler için epeyce esnek davranabilen bir monitör olarak kullanıcıları cezbediyor. Kavisli 55 inç ve 16:9 en uzunluk oranına sahip ekran, daldaki liderlik koltuğuna kolay kolay oturuyor.

Ergonomik dizayna ek olarak, yüksekliği ayarlanabilir standı sayesinde, döndürme ve eğme fonksiyonu, her kullanıcıya optimum konforu yakalaması için geniş bir aralık tanıyor. Ayrıyeten bu yeni dikey kokpit usulü dönebilen ekran, yeni bir oyun tecrübesi, çoklu misyon ve pencere kurulumunu da beraberinde getiriyor.

Çoklu görüntüleme seçenekleri, kullanıcıların 4K ekranından, parlak ve renkli manzaralarından ödün vermeden oyuna yahut programa uyacak biçimde büsbütün uyarlanabilir bir ekran boyutuyla Odyssey Ark’ı tam olarak istedikleri üzere ayarlamalarına imkan tanıyor. Ayrıyeten monitör, aydınlatmayı ve arayüzü yönetmek için kablosuz çevirmeli bir kontrolör ile birlikte geliyor.

Doğal 16:9 en uzunluk oranıyla, evvelki üstün ultra geniş 32:9 monitörlerle büsbütün birebir tecrübesi sunmuyor. Lakin klâsik en uzunluk oranı, oyunlarda gördüğüm esneme efektine ve sinema ve gösterilerde daha az yer israfına yardımcı olacaktır.

Ayrıyeten pek çok kişi şimdiden, profesyonel işlerle uğraşmadığım sürece bu türlü bir monitörü çevirmeme gerek yok diyor. Bu noktada aygıtın sağladığı ergonomi bir kere daha ön plana çıkıyor. Samsung ayrıyeten bu hafta Odyssey Neo G9’un daha küçük bir 4K versiyonu Odyssey Neo G8 isimli 32 inçlik bir aygıtı daha tanıttı. Ancak Ark’ın yeri bir diğer olacak üzere gözüküyor.

Siz bu mevzu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı unutmayın!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu