Mobil

Samsung, geçen yıla oranla 2021’de dört kat daha fazla katlanabilir telefon sattı

Samsung, katlanabilir telefonlarının dününe, bugününe ve yarınına dair bir gönderi paylaştı. Paylaşımında şirketin katlanabilir telefon pazarında göstermiş olduğu başarılara ve başka telefonlarıyla kıyaslamalarına yer verildi. Ayrıyeten gelecek planlamalarında da bahsedildi.

‘Başarılı bir yıl geçti’

Güney Koreli teknoloji devi Samsung, katlanabilir aygıtlarına dair paylaştığı yazısında 2021 yılının geçtiğimiz yıla kıyasla çok daha başarılı geçtiğini belirtti. Şirket, bu yıl 2020’ye oranla dört kat daha fazla katlanabilir telefon sattıklarını söyledi. Galaxy Z Fold3 ve Z Flip3 telefonlarının piyasaya sürülmesinden sonra yalnızca 1 aylık bir mühlet içerisinde 2020’de sattığı toplam katlanabilir aygıt sayısını aştıkları belirtildi.

Katlanabilir aygıtlarında yer verdikleri teknolojilerinden bahseden Samsung aryıca açıklamasında: “Samsung katlanabilirlerini farklı kılan özelliklerin tümü yüzeyin altında zımnî değil. Katlanmış ve açılmış modlar ortasında sıkıntısız geçişler sağlayan hassas bir kullanıcı arayüzü olan App Continuity ve Multi-Active Window ve Flex modu üzere özellikler ile Samsung katlanabilir eserler, çalışmamız, oyun oynamamız ve kendimizi söz etmemiz için yeni yolların kilidini açtı.” tabirlerinde bulundu.

Şirket ayrıyeten Galaxy Z Flip3 için akıllı telefon markalarını değiştirenlerin oranlarının Galaxy Note20’ye kıyasla %150 ve Galaxy S21’e kıyasla ise %140 daha fazla olduğunu belirterek katlanabilir aygıtların Galaxy ailesine daha fazla kullanıcı kazandırdığını söyledi.

Samsung, katlanabilir akıllı telefon pazarının 2023 yılana kadar 10 kat büyümesinin beklendiğini paylaştı. Paylaşılan gönderiye nazaran şirket, kendilerinin de bu rekabet ortamında ayakta kalabilmesi için Ar-Ge çalışmalarına epey kıymet veriyor ve müşteri memnuniyetini en üste çıkarmayı hedefliyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu