Mobil

Samsung Galaxy Tab S8 serisi, Amazon’da ortaya çıktı!

Akıllı telefon pazarının sayılı büyük üreticisi ortasında bulunan Samsung, tablet tarafında Apple ile büyük bir çaba içerisinde. Şirket, kendi panellerini, işlemcilerini ve kameralarını üretebiliyor. Ama bütün avantajlarına karşın ABD’li rakibinden hisse kapmakta zorlanıyor. Lakin bu durumu, yakın vakitte tanıtacağı Galaxy Tab S8 ailesiyle birlikte durumu değiştirme niyetinde.

Galaxy Tab S8 modelleri, kısa müddetliğine Amazon İtalya’da görüldü!

Tıpkı akıllı telefon modellerinde gördüğümüz üzere, tüm şirketler birinci evvel tek amiral gemisi modeliyle başlayarak vakitle seriyi genişletiyor. Samsung da bu yıl çıkarmayı planladığı 3 yeni modeliyle birlikte eser çeşitliliğini genişletme niyetinde üzere gözüküyor.

Geçtiğimiz günlerde, yeni tablet modelleriyle ilgili elimize ulaşan pek çok sızıntı haberini sizlerle paylaştık. Lakin bu haberler bir katılık taşımıyordu. Ancak Amazon İtalya’nın internet sitesinde Galaxy Tab S8 serisi, kısa müddetliğine de olsa ayrıntılarıyla birlikte paylaşıldı. Durumun fark edilmesinin akabinde ilgili sayfa kapatıldı.

Yapılan bu paylaşımda gördüğümüz kadarıyla, sızıntı haberleri büyük ölçüde doğrulandı. Samsung bu yıl, Galaxy Tab S8, Tab S8+ ve Tab S8 Ultra isimlerinde 3 farklı modelle uzunluk gösterecek. Boyutları da sırasıyla, 11 inç, 12.4 inç ve 14.6 inç olacak.

Her üç modelinde Wi-Fi ve 5G dayanaklı farklı sürümleri olacak. Ayrıyeten geçtiğimiz yıl olduğu üzere, kameranın çabucak altına konumlandırabileceğiniz S Pen’ler ile birlikte gelecekler. Buna ek olarak, pil kapasiteleri de ortaya çıkmış oldu. Aygıtlarda sırasıyla, 8.000 mAh, 10.090 mAh ve 11.200 mAh halinde batarya paketleri bulunuyor. Ancak sitede kutu içeriğine dair bilgi paylaşımı yapılmadı.

Hasebiyle ortaya çıkan son raporlar gerçek olabilir. Teze nazaran, Tab S8 serisinin kutularında sırf kablo olacağını söylüyor. Yani şarj etmek için bir adaptör olmayacak. Yani, 45W süratli şarj özelliğini kullanmak isteyen bireylerin, ek fiyat ödeyerek satın almaları gerekecek.

Site üzerindeki açıklanan teknik özelliklerde gördüğümüz kadarıyla Tab S8 Ultra modeli 2960×1848, Plus modeli 2800×1752, düz S8 ise 2560×1600 piksel çözünürlüğe sahip bir ekranlarla gelecek. Ayrıyeten aygıtların Android 12 işletim sistemini kullanacağı ve ana art kameralarının 13 Megapiksel olacağı da doğrulanmış oldu.

Buna ek olarak aygıtlar, Qualcomm’un Snapdragon yongalarının kullanacak üzere gözüküyor. Ortaya çıkan sızıntılarda da Snapdragon 8 Gen 1 işlemcilerinden güç alacağı söyleniyordu. Ama Amazon sayfasında bahisle alakalı ayrıntı sunulmadı.

Siz bu mevzu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı unutmayın!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu