Mobil

Samsung Galaxy S23 Ultra hakkında birinci bilgi geldi!

S23 Ultra isimli üst seviye telefon dahil en az üç modelden oluşması beklenen Samsung Galaxy S23 serisi hakkında birinci bilgi geldi. Bilindiği üzere teknoloji devi 9 Şubat’ta 2022’nin en güçlü amiral gemilerinden Samsung Galaxy S22 serisini piyasaya sürecek. Bu tanıtım aktifliği çevrim içi ortamda gerçekleşecek.

Daha S22 serisi duyurulmadan, büyük ihtimalle önümüzdeki yıl tanıtılacak Galaxy S23 ile alakalı değerli bir sızıntı ortaya çıktı. Piyasaya çıkmamış eserler hakkında aktardığı bilgilerle tanınan Ice Universe, Samsung’un ekran üretiminden sorumlu ünitesi olan Samsung Display Co., Ltd. hakkında elde ettiği duyumu paylaştı.

Samsung Display, dört kavisli ekran üretimi için hazır

Ice Universe’nin paylaşımına nazaran Samsung Display, her tarafı eşit genişlikte olan dört kavisli ekranları seri üretecek teknik altyapıyı hazırladı. Üretime başlayıp başlamadığı ise şimdi bilinmiyor fakat bu gelişme bile, akıllı telefonların geleceği ismine değerli bir adımın habercisi olarak bedellendiriliyor.

Bir diğer kaynağa nazaran Samsung Galaxy S23 serisinin üst seviye varyantı olması beklenen S23 Ultra, Samsung Display’in ürettiği dört kavisli ekrana sahip olacak. Lakin şirket bu ekran teknolojisini S23 Ultra’da kullanmak yerine öbür bir aygıtı için de geliştiriyor olabilir. Bu bahisteki söylentiler savdan öte gitmiyor.


Xiaomi’nin dört kavisli ekran konsepti

Öte yandan Ice Universe, Galaxy S23 Ultra’nın dört kavisli ekranla geleceğini söyleyen kaynağı toplumsal medya hesabında alıntılayarak, “S22 Ultra, 4 taraflı eşit genişlikte bir ekran dizaynını imkansız kılan çift kavisli bir ekrana sahiptir. S23 hakkında konuşmak için şimdi erken, umarım bu haber doğrudur.” yorumunu yaptı.

Ayrıyeten dört kavisli ekranın birtakım handikapları da var. Örneğin ekran yana hakikat uzadığından, kenarda kalan imajın algılanması zorlaşabiliyor. Bu da kullanıcı tecrübesini olumsuz etkiliyor.

Pekala ya sizler bu husus hakkında neler düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı aşağıdaki alanda yahut SDN Forum’da paylaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu