Donanım

Redkey’den yüksek emiş gücüne sahip katlanabilir süpürge: Redkey F10

Süpürge dünyası teknolojinin odağında en çok yer alan paklık araçlarından bir tanesi. Bu durum bizleri gün geçtikçe daha da gelişmiş özelliklerle donatılmış olan süpürgelerle karşılaştırıyor. Karşımızda bu süpürgelerden biri olan, emiş gücü epey kuvvetli, tüm kesimleri kolay bir formda tak çıkar yapılabilen, esnek borusu sayesinde ulaşması sıkıntı yerlere erişmede kolaylık sağlayan, yeri ve tabandaki toz ölçüsünü algılayıp motor gücünü buna nazaran ayarlayabilen, değiştirilebilir pil haznesine sahip şarjlı dikey süpürge modeli Redkey F10 modeli yer alıyor.

Redkey F10, yeni jenerasyon bir katlanabilir süpürge ve modüler yapısıyla dikkat çekiyor. Gövdesi, filtresi, aparatları, başlıkları, kısaca tüm kesimleri gereksiniminize nazaran takıp kullanabileceğiniz pratik bir yapıda. Ana fırça beraberinde koltuk üzere yüzeyleri temizleyebilmenizi sağlayan bir fırçayla, ulaşması güç olan yerlerdeki tozları temizleyebilmeniz için bir adet ince uçlu fırça geliyor. Bunları irtibat noktaları üzerinden süpürge üzerine çarçabuk takıp çıkartabiliyorsunuz.

Alüminyum yapıdaki kesimler, sağlamlık manasında tatminkar. Bilhassa bu üslup küçük küçük birden fazla modülün yer aldığı aygıtlarda bu durum hayli değerli. Süpürgeye katlanabilirliğni sağlayan boru, iç yüzeyinden esnek yapılı bir hortum geçecek halde tasarlanmış. Üzerine de esnekliğini simgelemesi ismine Flex ibaresi yerleştirilmiş. Tam bu noktadan bükülmeye imkan tanıyan süpürge bu sayede olağan kurallarda ulaşması sıkıntı olan koltuk altı üzere noktalara çok daha az eforla ulaşmanızı sağlıyor. Bu da paklığı kolaylaştıran etmenlerden.

Redkey F10, 23 Kpa rüzgar basıncına sahip. Toplam tartısı 2,65 kg olan süpürgenin fırçasız yapıdaki motoru 5 farklı çalışma kademesine sahip. En yüksek güçteyken 100.000 bölümde çalışıyor ve 140 AW emiş gücü sunuyor. 7 hücreli ve 2500 mAh kapasiteli modüler yapıdaki bataryasını 5 saatte tam şarja ulaştırabilen süpürge düşük güç modunda 60 dakika, tam evredeyse 8 dakika çalışabiliyor. En yüksek motor zamanında çalışırken gürültü oranı 75 dB olan süpürge düşük modda çalışırken 200 metrekareye kadar olan yerleri temizlemenize imkan tanıyor..

Redkey F10, süpürge süreci sırasında 3 etaplı bir filtrasyon uyguluyor. Bu sayede topladığı tozu ve kirleri haznesine hapsederken motoru tüm bunlardan koruyor ve emiş gücü kaynaklı dışarıya çıkan havayı HEPA filtre üzerinden geçirerek bulunduğu ortama tozlardan arınmış bir hava akışı sağlıyor. Ayrıyeten otomatik moddayken bulunduğu yere ve tabanda yer alan toz ölçüsüne nazaran motor gücünü kendisi otomatik olarak ayarlayabiliyor. Bu sayede halı yahut parke üzere farklı tabanlarda zorlanmadan kullanabiliyorsunuz.

Süpürge üzerinde 600ml kapasiteli bir toz haznesi yer alıyor. Paklık sırasında çekilen tüm kir ve toz burada birikiyor. Toz haznesi de öteki tüm modüller üzere takılıp çıkarılabildiği için kolay bir biçimde aygıt üzerinden söküp, tek tuşla içerisinde biriken tozu çöp kovanıza boşaltabiliyorsunuz. Filtrelerde paslanmaz çelik kullanıldığı için yıkanabilir olmaları kıymetli bir avantaj. Bu sayede Redkey F10’u çok daha uzun mühlet tam performansla kullanabiliyorsunuz.

Redkey F10’un ana başlığı üzerinde reflektör vazifesi gören aydınlatma noktaları yer alıyor. Bu sayede olağanda gözden kaçırabileceğiniz tozları da görerek çok daha verimli bir biçimde paklık yapabiliyorsunuz. Temizliğiniz bittiğinde süpürgeyi konumlandırmanız için beraberinde bir adet duvar askı aparatı geliyor. Bu aparatı duvarınıza monte ederek süpürgeyi üzerine astığınızda tıpkı vakitte şarj olmasını da sağlıyorsunuz.

Redkey F10, sahip olduğu özelliklerle ortaya epeyce güzel bir iş koymuş diyebiliriz. Hem modüler yapısıyla gereksinime nazaran şekillenebilmesi hem de katlanabilir yapısıyla sağladığı kullanım kolaylığı kıymetli artılarından. Ayrıyeten çalıştırmak için güç tuşuna bir sefer basılı tutmanız kâfi. Bu özellik olmadığı vakit süpürgeyi çalıştırmak için güç tuşuna daima basılı tutmanız gerekiyor. Redkey F10’da ise tek dokunuşla süpürgeyi çalıştırıp durdurabiliyorsunuz. Elhasıl Redkey F10, kullanım kolaylığı kelam konusu olduğunda bir süpürgenin sahip olması gereken pek çok özelliği bünyesinde barındırıyor.

Batarya üzere vakit içerisinde performansı azalabilecek modüllerin süpürgenin genelinde olduğu üzere değiştirilebilir yapıda olması hoş. Bu sayede ilerleyen yıllarda dilerseniz yeni bir batarya alarak süpürgenizi birinci günkü batarya performansıyla kullanabilirsiniz. Redkey F10, sahip olduğu tüm bu özelliklerle birlikte paklık işlerini sizler için daha kolay ve zahmetsiz bir hale büründürüyor. Bununla birlikte paklık için harcadığınız süreyi azaltarak kendinize ve sevdiklerinize daha fazla vakit ayırmanıza imkan sağlıyor. Şayet bir süpürge arayışındaysanız Redkey F10 katlanabilir elektrikli süpürge modeline göz atabilirsiniz. Redkey F10 modeline buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu