Mobil

realme GT 2 Pro pek çok prensip imza atıyor

Bugüne kadar fiyatı çok yükseltmeden performanslı akıllı telefonlarını gördüğümüz realme artık para kazanmanın vaktinin geldiğini düşünüyor. Firmanın birinci premium telefonu olacak realme GT 2 Pro pek çok birincisi beraberinde getirecek. 

realme GT 2 Pro neler sunuyor?

realme GT serisi bu yıl firmanın yüzünü güldürmüştü. realme GT 2 serisi de yeniden farklı segment modelleri ile kullanıcının karşısına çıkacak. Bu defa realme bir de premium model hazırlıyor. realme GT 2 Pro firmanın marja oynadığı bir telefon olacak. 

Snapdragon 8 Gen 1 yonga seti ile en yeterli performansı sunacak olan telefonda birtakım yenilikler de yer alıyor. Birinci olarak art kapak yenilenebilir malzemelerden imal edilmiş. Böylelikle karbon emisyonu yüzde 63, fosil yakıt tüketimi de yüzde 35 azaltılmış. Kutusu da yalnızca binde 3 plastik kullanmış. Dış tasarım ise Japon Naoto Fukasawa tarafından hazırlanmış.

Öbür bir yenilik ise birinci sefer 150 derecelik bir sensör sunulacak olması. Ana sensör ile birlikte toplamda 278 derecelik bir açıya ulaşılıyor. Firma yeniden birinci defa bir balık gözü modunu orta yüze entegre ederek sensörden en güzel biçimde faydalanmayı amaçlıyor. 

Son olarak HyperSmart anten değişim özelliği gövdeye 12 anten sarmalamış ve her tarafa birebir sinyal gücü ile ulaşıyor. Ağdan en yeterli sinyali alan antene geçiş yapılıyor ve klasik dizaynlara nazaran yüzde 20 daha istikrarlı ilişki elde ediliyor. Üst kısımdaki iki antene NFC algılama özelliği kazandırılmış ve algılama alanı yüzde 500 arttırılmış. Firma şimdi realme GT 2 Pro için bir tarih vermedi. 
 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu