Mobil

Realme GT 2 Pro ekranı için enteresan özellik

Realme’nin tanıtımı bir türlü gerçekleşmeyen GT 2 serisinin 4 Ocak tarihinde tanıtılacağı kısa müddet evvel ortaya çıktı. Şirketin lider yardımcısı ve global pazarlama lideri Xu Qi, Weibo üzerinde yaptığı paylaşımda Realme GT 2 Pro ekranı dahil olmak üzere kimi değerli bilgiler paylaştı.

Realme GT 2 Pro ekranı için yeni ayrıntılar ortaya çıktı

Şimdiye kadar Realme GT 2 Pro özellikleri için karşımıza çıkan tüm sızıntılar teyitlenmemiş bilgilerdi. Xu Qi‘nin paylaşımları ise telefon hakkında birinci elden resmi bilgileri öğrenmemizi sağladı. Buna nazaran Realme GT 2 Pro ekranı kestirim edildiği üzere 3K çözünürlüğe sahip olacak. Fakat en kıymetli ayrıntılardan biri bu ekranın hem düz hem de kavisli bir yapıda olacağı ayrıntısı.


Realme Lider Yardımcısı Xu Qi, GT 2 Pro için hem düz hem de kavisli görünen farklı bir ekran tasviri yaptı

Doğrusunu söylemek gerekirse, şimdiye kadar paylaşılan görsellere bakılırsa Realme GT 2 Pro ekranı düz bir ekrana sahip olacağa benziyor. Lakin lider yardımcısı Xu Qi‘nin tarifi, kavisli hissi yaratacak bir düz ekran halinde. Buna nazaran bu düz ekranda hafif de olsa bir kavisli tasarım karşımıza çıkabilir.

Realme GT 2 Pro ve ortaya çıkan özellikleri

Amiral gemisi telefon pazarına geçen sene giriş yapan Realme, bu sene çok daha güçlü bir modelle karşımıza çıkıyor. Ekran tarafında 3K yani 3216 × 1440 çözünürlüğe sahip olan model 120Hz ekran yenileme suratında 6,7 inç büyüklüğünde AMOLED panel karşımıza çıkacak.

İşlemci tarafında ise 2022 yılının en değerli amiral gemisi işlemcileri ortasında yer alması beklenen Snapdragon 8 Gen 1 yer aldı. Bu işlemci 8 çekirdekli ve 1 adet 3 GHz suratında çalışan yüksek performanslı Arm Cortex-X2 çekirdeğine sahip. Performans tarafında ise 3 adet 2.5 GHz suratında çalışan Arm Cortex-A710, verimlilik tarafında ise 4 adet 1.8 GHz suratında çalışan Arm Cortex-A510 çekirdeği ile geliyor. Bu çekirdekler Arm V9 mimarisi üzerine konseyi.

Aygıtta 8 GB ve 12 GB RAM seçenekleri bulunurken, depolama tarafında ise 128 GB, 256 GB ve 512 GB opsiyonları karşımıza çıkıyor.

Ön tarafta ise 32 Megapiksellik selfie kamerası yer alıyor. Art tarafta üçlü kamera heyetimi bizleri karşılıyor. Buna nazaran telefonda OIS dayanaklı 50 Megapiksel ana kamera, 50 Megapiksel ultra geniş açılı kamera ve 2 Megapiksel çözünürlüğünde makro ya da derinlik sensörü yer alacak.

GT 2 Pro, USB-C üzerinden 65W süratli şarj dayanaklı 5.000 mAh kapasiteli çift hücreli bataryadan beslenecek. Öte yandan kutudan çıkar çıkmaz Android 12 tabanlı Realme UI 3.0 arayüzünü çalıştıracak.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu