Oyun

PUBG Küresel Championship 2021’in Şampiyonu Belirli Oldu

PUBG: BATTLEGROUNDS‘un yaratıcısı KRAFTON, Inc., 19 Kasım – 19 Aralık tarihleri ortasında Güney Kore’de düzenlenen kıymetli espor aktifliği PUBG Küresel Championship 2021 (PGC 2021)’in sonuçlarını açıkladı. Çinli takım NewHappy, tüm turnuva boyunca 1,3 milyon ABD dolarının üzerinde bir ödül kazanarak PGC 2021 Şampiyonu unvanını aldı. PGC 2021 Pick’em Challenge’taki oyun içi eşya satışlarının geliri sayesinde toplam ödül havuzu 2 milyon ABD dolarından 4,3 milyon ABD dolarının üzerine çıktı.

Turnuvanın final sıralamasına nazaran belirlenen kadro ödemelerine ek olarak PGC 2021’in 4,3 milyon ABD dolarını aşan ödül havuzu aşağıdakileri de kapsıyor:

  • Weekly Series Winner, 30,000$: NewHappy
  • Kill Leader,10,000$: PaG3 (HEROIC) 
  • All-PGC Team, 20,000$ (5,000$ oyuncu başına x 4 oyuncu): jeemzz (Team Liquid), TeaBone (HEROIC), Inonix (Gen.G) ve MMing (NewHappy)
  • Insane Squad, 20,000$: Team Liquid

PGC 2021 aktiflik yapısı, puan sistemi ve kural setiyle ilgili daha fazla bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Büyük Finaller Özeti

1. Gün

Kazanan beş farklı takım ile PGC 2021 Büyük Finalleri’nin birinci günü epey heyecanlı geçti – Petrichor Road (Asya), NewHappy (Asya), Virtus.pro (Avrupa), ENCE (Avrupa) ve HEROIC (Avrupa). HEROIC açılış gününde etkileyici bir 69 puan alarak doruğa tırmandı ve değerli oyuncusu TeaBone skor tahtasına yazdırdığı 19 puanla günün en skoreri oldu. Başka taraftan Team Liquid (Avrupa) grubunun oyuncusu jeemzz üçüncü maçta, tek bir el bombası ile üç oyuncuyu yere sererek izleyenlere unutamayacakları bir an yaşattı. 

2. Gün

Turnuvanın ikinci gününde NewHappy Küresel Esports Xsset (Asya), Gen.G (Asya) ile iki galibiyet aldı ve HEROIC de ayrıyeten zafere ulaştı. TSM genel olarak yeterli formda devam etti ve dört kere, birinci üçe girdi ancak galibiyete erişemedi. HEROIC 10 maç sonrası liderlik tablosunun tepesindeydi. NewHappy ve Petrichor Road takımları HEROIC grubunu yakından takip ediyordu.

3. Gün

TSM (Amerika), 17 puan alan HEROIC’e karşı şiddetli bir uğraşın akabinde 11 puan ile günün birinci zaferini elde etti. NewHappy 3. günde birinci galibiyetini alırken HEROIC ikinci maçta 0 puan alarak düşük performans sergiledi. Virtus.pro ve KAIXIN E-sports (Asya) üçüncü ve dördüncü maçları kazandılar – NewHappy 156 puanla liderliğindeki final maçına girerken HEROIC 152 puanla ikinci sırada yer aldı.

NewHappy, 15. maçın başında HEROIC ile tıpkı noktaya atladı fakat etkileşime girmemeye karar verdi. NewHappy lobiye 13. sırada döndü, bu da HEROIC’in şampiyon unvanını alması için 6 puana gereksinimi olduğu manasına geliyordu. Çok çalışmalarına karşın puan alamadılar. ENCE son maçı altı puanla kazandı ve böylece NewHappy PGC 2021 şampiyonu oldu. HEROIC, Virtus.pro ve TSM sırasıyla ikinci, üçüncü ve dördüncü sırada yer aldı.

2022 Yılında PUBG Esports için Sırada Ne Var?

PGC 2021 sona erdiğine nazaran, KRAFTON, Inc. CEO’su CH Kim, 2022 yılı için birinci PUBG Esports planlarını açıkladı. KRAFTON, 2021’e misal formda iki PUBG Continental Series (PCS) aktifliğine konut sahipliği yapacak ve 2022 sonunda PUBG Küresel Championship turnuvasını tekrar edecek. PCS6 Nisan’da, PCS7 ise Eylül’de düzenlenecek.

Haziran 2022’de, dünyanın dört bir yanından grupların bir ortaya gelip PUBG: BATTLEGROUNDS‘ta gayret ettiği ve hangi bölgenin şampiyon tacını takacağını belirleyen milletlerarası bir yarış PUBG Nations Cup (PNC) geri dönüş yapacak. En son 2019’da düzenlenen PNC, hem oyuncular hem de hayranlar ortasında inanılmaz derecede tanınan olduğunu kanıtladı ve KRAFTON, sevilen aktifliği gelecek yıl tekrar düzenleyecek olmaktan ötürü heyecan duyuyor. KRAFTON, önümüzdeki aylarda 2022 PUBG Esports planları hakkında daha fazla detay paylaşacak.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu